Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Neurochirurgie má kvalitnější mikroskop

3.4.2017

Neurochirurgové ve zlínské KNTB pracují s novým mikroskopem za 11 milionů korun. Přístroj byl financován z evropských zdrojů (85 %) a ve srovnání se starším typem mikroskopu rozšiřuje možnosti neurochirurgické operativy.

Přístroj je nezbytným vybavením neurochirurgů při náročných, několik hodin trvajících operacích již 40 let. Technologie mikroskopického zobrazení udělala v posledních letech bouřlivý rozvoj. Nový operační mikroskop oproti předchozím typům zlepšuje významně rozlišovací schopnosti především u onkologických a cévních operačních výkonů, a to díky novým zobrazovacím způsobům jako je fluoroskopie a infračervené záření.

„Operatér tak lépe rozezná i bezpečněji odoperuje určité typy tumorů a cévních malformací. Ročně uděláme na neurochirurgii ve Zlíně přes tisíc operací, z toho sedm stovek s použitím mikroskopu. Nový operační mikroskop s doplňujícími moduly je v současné době standard pro operativu na všech akreditovaných neurochirurgických pracovištích v České republice, mezi které zlínské pracoviště patří. Bude přínosem pro pacienty indikované k neurochirurgickým operacím z celého Zlínského kraje,“ uvedl primář neurochirurgického oddělení KNTB MUDr. Michal Filip.

Na koupi mikroskopu v letošním roce naváže nákup dalšího vybavení pro neurochirurgii v hodnotě zhruba 10 milionů korun – půjde například o nový operační stůl nebo ultrazvuk s navigací.

3. 4. 2017
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn