Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Neonatologický kongres se bude zabývat problematikou novorozenců

2.10.2015

Problematika novorozenců je na programu XXXI. Neonatologických dnů, které se uskuteční ve zlínském IH Moskva 7. až 9. října 2015. Přihlášených je 370 účastníků z České a Slovenské republiky, přijede také profesor Shoo Lee z Toronta, pediatr a neonatolog. Dvě třetiny účastníků tvoří lékaři, zbytek jsou porodní asistentky, dětské sestry i studenti medicíny. Tématy kongresu jsou Porodník a neonatolog – týmová práce, Výživa nezralého i zralého novorozence, Časná péče na JIP (individualizovaná péče o nezralého novorozence), Dlouhodobé sledování rizikových novorozenců, Postnatální infekce, nozokomiální infekce a Fyziologický novorozenec a varia.

„Odborná témata jsou zajímavá. Na jednání kongresu jsme pozvali kolegy porodníky, budeme diskutovat o individualizované péči o rizikové novorozence a budou prezentovány i dlouhodobé výsledky naší práce. Zazní i blok sdělení, týkající se opakovaně diskutované problematiky neonatálních infekcí a věnovat se budeme aspektům výživy novorozenců,“ upřesnil primář novorozeneckého oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Jozef Macko, který se svými kolegy z oddělení zajišťuje organizaci akce.
    
Na programu je téměř 30 přednášek, 32 posterů a dvě posterové sekce.
    
Neonatologické dny pořádá Česká neonatologická společnost ČLS JEP a Krajská nemocnice T. Bati. Záštitu nad akcí převzali hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a primátor Zlína Miroslav Adámek. Statutární město Zlín na akci také přispělo neinvestiční dotací ve výši téměř 20.000 korun.  


2. 10. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn