Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nemocnice zahájila spolupráci s městem

6.4.2017

Zlín, 6. 4. 2017          
 
Jedním z dalších kroků krizového managementu v KNTB pro získání nového zdravotnického personálu bylo zahájení jednání s Městem Zlínem. Týkalo se především nabídky volných míst ve zlínských mateřských školách.
 
Město Zlín nabídlo pro děti zaměstnanců nemocnice deset míst v jedné ze zlínských mateřských škol. Vedení nemocnice chce tímto krokem získat zpátky zdravotní sestry, které zůstávají na delší mateřské dovolené.
„Potěšilo nás, že zlínský primátor reagoval velmi vstřícně a chápal vážnost celé situace,“ uvedl Vlastimil Vajdák, člen představenstva KNTB, a dodal: „Do budoucna zvažujeme rekonstrukci vlastních prostor pro vybudování mateřské školy přímo v areálu nemocnice. Pokud najdeme vhodný objekt a finance na opravu, mohla by nová školka fungovat již v příštím roce. Provozovalo by ji město Zlín.“
Spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati vítá i zlínský primátor MUDr. Miroslav Adámek. "Samozřejmě eviduji změny, ke kterým došlo ve zlínské KNTB. Považuji za velmi pozitivní, že nové vedení nemocnice chce komunikovat a spolupracovat. Jednání o mateřských školách bylo první vlaštovkou."


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn