Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nemocnice chce zlepšit parkování a dopravu

26.6.2017

Nové vedení krajské nemocnice T. Bati ve spolupráci s městem Zlínem a Dopravní společností Zlín Otrokovice nechává v současné době zpracovat analýzu dopravního provozu a parkovacích míst v areálu KNTB i okolí nemocnice. Cílem je zlepšit dostupnost tohoto zdravotnického zařízení nejen pro pacienty, ale také pro zaměstnance.

Stávající situace není optimální. Lidé často hledají, kde zaparkovat a ztěžují dopravu kolem nemocnice. „Jednali jsme s vedením města i dopravní společnosti o tom, zda by se znovu obnovila myšlenka linky MHD, která by zajížděla do areálu nemocnice. Návrh tady již v minulosti byl, ale tehdejší vedení nemocnice o něj neprojevilo zájem. Přitom něco takového by bylo přínosem pro pacienty i zaměstnance,“ uvedl ing. Vlastimil Vajdák, ekonomicko provozní náměstek Krajské nemocnice T. Bati. Ideálním řešením se jeví zřízení několika zastávek v areálu nemocnice a prodloužení provozní doby zajíždějící linky tak, aby lidé měli například dostupnější úrazovou ambulanci.

Do budoucna vzniknou v areálu nemocnice také nová parkovací místa a kolárny pro zaměstnance. Vše je zatím ve fázi jednání a analýz, záměry budou jasnější koncem léta.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn