Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nemocné děti v KNTB dostaly knížky, četli jim z nich fotbalisté, herci i primátor

20.12.2016

Malou vánoční nadílku dostali dnes malí pacienti dětského oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Dostali plyšové hračky a knížky, z kterých jim četli fotbalisté FC Fastav Zlín, herci zlínského divadla i primátor Zlína.

Vánoční akce se uskutečnila už tradičně pod taktovkou Drahy Večerkové z Domu dětí a mládeže Astra Zlín. Knížky věnovalo Společenstvo patronů a sponzorů Zlínský 5lístek.

„Dětem čtení zpříjemní pobyt u nás, a pokud jim předčítají známé osobnosti, je to pro ně i zajímavé setkání. Když navíc dostanou knížku, kterou si mohou vzít domů, mají na nemocnici lepší vzpomínky,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení KNTB Alena Pilušová.

Připomněla, že zlínští fotbalisté věnovali v pondělí dětskému oddělení 10 tisíc korun. Stalo se tak na Vánočním zpívání pro všechny nemocné děti, které se uskutečnilo na zlínském Náměstí Míru. Kromě nich věnovala v rámci této akce dětskému oddělení částku 20 tisíc korun také agentura BPP Bořka Procházky.

20. 12. 2016
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

Dětským pacientům četli fotbalisté, herci i primátor.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn