Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nemocné děti přišel do zlínské nemocnice rozveselit klaun Ronald McDonald

4.12.2012

Na dnešní dopoledne budou děti hospitalizované ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), určitě rády vzpomínat. Přišel je totiž navštívit klaun Ronald McDonald. Nejenže byl ve žlutočerveném oděvu k nepřehlédnutí, ale děti potěšil svérázným vystoupením a humorem. Těm starším zazpíval třeba veselou písničku o škodlivosti čurání v přírodě nebo o prasátku, které cvičilo aerobic, a doprovázel se na malou kytaru. Každý dětský pacient dostal balónek, skládačku nebo omalovánky.

„Líbilo se mi to, byla s ním sranda,“ řekla dvanáctiletá Lucie Jurčová z Návojné. Byla také jednou z mnoha dětských pacientů, kteří úspěšně prošli klaunovým testem zjišťujícím, zda dítko bylo hodné, a proto dostane dárky od Ježíška. Když Ronald McDonald přiložil prst na nos pacienta a ozvalo se písknutí, měl před sebou hodné dítě.

    
„Dětem se podobné akce líbí a zpříjemní jim pobyt v nemocnici. Ronald McDonald byl v našem oddělení už asi počtvrté a pokaždé měl u dětí úspěch,“ sdělila vrchní sestra dětského oddělení Alena Pilušová.

    
„Jsme tu pro rozveselení dětí. Navštěvujeme školy, školky, nemocnice, dětské domovy. Klaun Ronald McDonald, to je přítel všech dětí. Hraje si s nimi, soutěží, povídá si. Působí v celém světě,“ prozradil Ronald McDonald.

 

4. 12. 2012

tisková mluvčí KNTB

(Foto: hav)

    

Lucie Jurčová prošla klaunovým testem, který ukázal, že byla hodná a Ježíšek jí může přinést dárky.

    

Klaun Ronald McDonald si získal i děti, které se ho zpočátku trošku bály.

 

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn