Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. je vysoce inovativní společnost zaměřená na vývoj a výrobu léčivých přípravků Moderní terapie (z angl. Advanced Therapies Medicinal Products - ATMP) a zpracování tkání a buněk v systému správné výrobní praxe (SVP). Veškerá výroba probíhá podle platné legislativy České republiky a Evropské unie. Národní Tkáňové Centrum bylo zřízeno s cílem stát se preferovaným partnerem Ministerstva zdravotnictví České republiky (MZČR) v oblasti aplikací lidských buněk v léčbě obyvatelstva, dle Důvodové zprávy MZČR ze dne 4. května 2009, která je přílohou usnesení Vlády České republiky č. 617.

Národní Centrum Tkání a Buněk, český leader v oblasti bioimplantologie je společným podnikem MZČR a privátní společností PrimeCell a.s. Laboratoře Národního Tkáňového Centra byly dokončeny ve druhé polovině roku 2011. Svojí vybaveností a rozsahem nabízených služeb jsou jedním z předních a nejšpičkovějších pracovišť tohoto druhu na světě.

Součástí Národního Centra Tkání a Buněk je také technologicky nejmodernější banka pupečníkové krve v České republice. Naše Centrum je zárukou uložení pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte na špičkové úrovni, dle nejvyšších standardů kvality. Centrum je rozděleno do čtyř oddělení – Oddělení Moderní terapie, Oddělení materiálového inženýrství, Oddělení tkáňových transplantátů a Oddělení buněčných transplantátů (Oddělení pro pupečníkovou krev). V každém oddělení pracují odborníci se speciálním vzděláním, specifickým zaměřením a dlouholetými zkušenostmi v daném oboru. Spolupráce jednotlivých úseků zabezpečuje vysokou kvalitu a bezpečnost výsledných produktů – tkání, buněk a léčivých přípravků pro oblast Moderní terapie (Advanced therapy).

Další informace o odběru pupečníkové krve najdete na internetových stránkách Národního Centra Tkání a Buněk a.s. www.natic.cz.

Pupečníková krev

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn