Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nadace Naše dítě darovala dětskému oddělení KNTB čtvrt milionu na nákup přístrojů

22.4.2016

Čtvrt milionu korun na nákup čtyř potřebných přístrojů věnovala dětskému oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), nadace Naše dítě a společnost ROSSMANN. Ředitelka nadace Zuzana Baudyšová a jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel dnes symbolický šek na 250.000 korun předali primářce oddělení Lucii Svitálkové.

„Dar nás velmi potěšil a za tuto pomoc nadaci děkujeme. Nákupem nových přístrojů opět zlepšíme péči o naše dětské pacienty a zvýšíme i komfort vyšetření,“ sdělila primářka.

Dětské oddělení pořídí moderní monitorovací přístroj EKG BTL-08 pro snímání klidového elektrokardiogramu „Je odolný vůči třesům, takže se dokáže vypořádat i s neklidnými pacienty, což děti často jsou“, doplnila primářka.

Nově bude mít její oddělení také poloautomatický externí defibrilátor AED, který textovými a hlasovými pokyny navádí k obnovení srdeční činnosti. Přibude i monitor životních funkcí VISTA s moderní LCD plochou obrazovkou, který slouží ke sledování srdeční činnosti, saturace, pulsu a tlaku. Čtvrtým přístrojem je elektrická dvoufázová odsávačka mateřského mléka, která pomáhá k nastartování a udržení laktace u matek.

Finance získala nadace díky charitativnímu projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv, který každoročně pořádá síť drogerií a parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě. Loni se podařilo vybrat celkem 5 228 582 korun a tyto peníze už pomáhají na potřebných místech.

22. 4. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)
 Předání šeku na 250 000 Kč.


Primářka ukazuje monitor životních funkcí VISTA s moderní LCD plochou obrazovkou. Zleva: Ředitel P. Calábek, primářka, ředitelka nadace Z. Baudyšová a jednatel spol. ROSSMANN V. Mikel.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn