Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Na Štědrý den se v KNTB narodily tři holčičky, ošetřeny byly desítky pacientů

28.12.2016

Tři holčičky se na Štědrý den narodily ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Dostaly jména Elen, Veronika a Stela a všechny přišly na svět spontánním porodem. V ambulancích nemocnice ošetřili zdravotníci desítky pacientů.
   
„Za Štědrý den až do šesti hodin ráno následujícího dne prošlo naší ambulancí 24 pacientů. U dětí jsme většinou ošetřovali záněty středního ucha, u dospělých záněty v krku, bolestivost v oblasti uší, záněty vedlejších nosních dutin. Přišli i pacienti s rybí kostičkou v krku – většinou dospělí. Některé jsme vytáhli, v několika případech však šlo spíše o poranění sliznic,“ sdělila lékařka otorhino-laryngologického oddělení (ORL) KNTB Lucia Feriančeková.
   
V ambulancích traumatologického oddělení skončil na Štědrý den 41 pacient. „Operovat jsme nemuseli žádného a k hospitalizaci byl přijat jen jeden se zlomenou paží. U ostatních jsme ošetřovali pohmožděniny, zlomeniny v oblasti předloktí a kotníku po pádu po uklouznutí, naražené hlavy nebo řezné rány. Mezi ošetřenými bylo i několik dětí, převážně s pohmožděninami hlavy po pádu. Větší poranění v obličeji jsme ošetřili slečně, která se při jízdě na koni poranila o větev,“ řekl lékař traumatologického oddělení Michal Lisý.
   
Pětatřicet pacientů ošetřili v příjmové ambulanci interní kliniky. Jednalo se mj. o potíže s vysokým tlakem, nechutenstvím, bolestmi zad, ošetřeni byli dva pacienti s epileptickým záchvatem a také jeden intoxikovaný alkoholem. Třináct pacientů, většinou staršího věku, muselo zůstat v nemocnici například s horečkami, kolapsy, bronchitidou a vysokým tlakem. Mezi hospitalizovanými je také pacient, kterému bude 1. ledna příštího roku 101 let a v KNTB skončil kvůli dehydrataci.

 


25. 12. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn