Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Na Štědrý den lékaři ošetřili desítky pacientů

25.12.2017

Ani sváteční Štědrý den nezměnil nic na tom, že do nemocnic ve Zlínském kraji chodili za lékaři pacienti se svými problémy. V ambulancích jich ošetřili mnoho desítek.

V Krajské nemocnici T. Bati ošetřila ORL ambulance přes 30 pacientů, většinu tvořily děti se záněty středouší. „Pro polykací obtíže po štědrovečerní večeři vyhledalo naši pomoc osm pacientů. Ve většině případů byla nalezena rybí kost v polykacích cestách, v ostatních případech byla sliznice pouze podrážděna. Na první svátek vánoční očekáváme až dvojnásobný počet pacientů, ve spojitosti s dojídáním rybích pochoutek,“ uvedl lékař ORL oddělení MUDr. Vojtěch Beneda a dodal, že většina kůstek uvázne v dutině ústní a lidé si je zvládnou před zrcadlem odstranit sami, část dokáže uvolnit pojídání chleba a popíjení coly. S těmi ostatními je však nezbytné vyhledat lékařskou pomoc.
Traumatologické ambulance v KNTB řešily během Štědrého dne necelou čtyřicítku pacientů. Lékaři ale konstatovali, že by v letošním roce Štědrý den klidnější než obvykle. Převážně šlo o běžné úrazy jako podvrtnutí nebo pořezání – to občas souviselo i s vánočním chystáním, k úrazům došlo v kuchyni nebo při chystání stromečku.

A na závěr něco hezkého.:) V Krajské nemocnici T. Bati se během Štědrého dne narodilo pět dětí – samé holčičky.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn