Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Na Silvestra ošetřili v KNTB zlomeniny, popáleniny, bodné poranění i opilé děti

1.1.2015

Na nedostatek práce o silvestrovské službě si nemohou stěžovat zdravotníci ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). V ambulancích traumatologického oddělení skončilo od středečního rána 31. prosince 2014 do osmi hodin ráno 1. ledna nového roku 105 pacientů, z toho v pohotovostní službě 41. Příjmovou ambulancí interní kliniky prošlo jen za silvestrovskou noc 19 pacientů. V dětském oddělení skončily dvě opilé děti.

„Ve středu jsme operovali pacienta se zlomenou klíční kostí, dnes má za sebou operaci zlomené pažní kosti další pacient a na operaci chystáme muže, který se u nás ocitl po půlnoci s těžkým poraněním bérce. Není bez zajímavosti, že mu byly naměřeny čtyři promile alkoholu,“ řekl lékař traumatologie KNTB Stanislav Čambor.

Dodal, že od půlnoci do osmi hodin ráno ošetřili zdravotníci traumatologického oddělení 20 pacientů, kteří byli vesměs pod vlivem alkoholu. Přitom v jiné dny je za osm hodin služby běžné ošetření šesti až sedmi lidí.

„Z těžších poranění jsme ošetřili poranění břicha nějakým skleněným předmětem. Včera přivezla záchranka pacienta s popáleným obličejem, když mu bouchl ohňostroj do tváře. Toho jsme posílali k vyšetření i na oční oddělení. S poraněním nohy od zábavné pyrotechniky u nás skončil také další pacient,“ sdělil Čambor.

K převážné většině úrazů přišli pacienti po pádu způsobeném pod vlivem alkoholu. „Jednalo se hlavně o poranění hlavy a čtyři zraněné jsme museli nechat v nemocnici na pozorování,“ doplnil Čambor.

Příjmovou ambulancí interní kliniky prošlo za silvestrovskou službu 19 pacientů převážně s bolestmi na hrudi a zažívacími potížemi. Dvanáct pacientů bylo hospitalizováno, z nich 10 v lůžkovém oddělení interny. „V nemocnici museli zůstat například pacienti s bolestmi na hrudi, poruchami zažívání, vysokým tlakem nebo srdeční arytmií,“ sdělila lékařka interní kliniky Eva Jančová.

Dvě opilé děti byly hospitalizovány v dětském oddělení. „Patnáctileté děvče, u kterého bylo naměřeno 2,8 promile alkoholu, jsme už propustili. Sedmnáctiletého hocha pustíme domů zítra,“ sdělila primářka dětského oddělení KNTB Lucie Svitálková.

1.1.2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn