Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Možnost prohlédnout si oční oddělení zlínské krajské nemocnice využilo na 150 lidí

6.10.2011

Zhruba 150 lidí využilo dnes možnost prohlédnout si oční oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), které pro veřejnost uspořádalo Den otevřených dveří. Zájemci si prošli jednotlivé ambulance a lůžkovou část, podívali se na operační sály a vyšetřovací přístroje. Většina si nechala změřit nitrooční tlak a dioptrie.

„Letos jsme akci pořádali už třetím rokem a je vidět, že lidé mají stále zájem dozvědět se něco o našem oboru. Naše lékařky a lékaři jim odpovídali na dotazy týkající se například šedého nebo zeleného zákalu, délky jednotlivých operačních zákroků či hospitalizace. Mnozí návštěvníci byli překvapeni množstvím různých přístrojů, které jsou nutné k vyšetření nebo operaci oka,“ řekl primář očního oddělení KNTB Juraj Urminský.
Sám si pro zájemce připravil přednášku o novinkách v očním lékařství doplněnou diapozitivy. Prezentoval ji dopoledne i odpoledne a účastníci se dozvěděli mnoho zajímavých informací mj. o různých onemocněních oka (víček, sítnice, sklivce, rohovky atd.), dioptrických vadách oka, principech operací, používaných materiálech při nich apod. a odpovídal na dotazy.
„Přišel jsem na akci, protože mě zajímá, jak si třeba preventivně chránit zrak a předejít zbytečným komplikacím. Nechal jsem si taky vyšetřit nitrooční tlak a dioptrie,“ sdělil čtyřiapadesátiletý muž ze Zlína.
„Chtěla jsem vědět, jestli už potřebuji změnit sílu dioptrií, tak jsem k tomu využila dnešní akce,“ prozradila důvody své návštěvy šestasedmdesátiletá žena.
Dny otevřených dveří se staly v očním oddělení KNTB už tradicí. Poprvé se konaly v roce 2009 a podle slov primáře Urminského počítá oddělení s jejím uspořádáním i příští rok.


Primář MUDr. Juraj Urminský odpovídá účastníkům přednášky na dotazy.


Většina návštěvníků akce si nechala změřit nitrooční tlak a dioptrie.


Otázky na primáře MUDr. J. Urminského měla také média.


6.10.2011
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn