Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

MHD v nemocnici? Ve hře je několik variant

13.11.2017

Analýza dopravy a parkování v areálu Krajské nemocnice T. Bati ukázala, že realizace trasy MHD uvnitř nemocnice nebude jednoduchá. Firma, která analýzu prováděla, tak doporučila i variantu zastávek podél nemocnice směrem k městské části Zlína Příluky. 

Analýza odhalila zajímavá čísla. V běžný pracovní den přijde do nemocnice přes 3 200 pěších návštěvníků, z toho 26 procent využívá MHD, zbytek jsou lidé parkující mimo areál a pěší. Denně do nemocničního areálu přijede na 2 400 automobilů a necelá stovka cyklistů. Největší nápor všech zmíněných kategorií je mezi 6. a 7. hodinou ranní a 15. a 16. hodinou odpolední. „Linka MHD v nemocnici nebo těsně u ní by mohla výrazně snížit počet aut v areálu. Narazili jsme ale na problém trasy případného autobusu – průjezd nemocničním areálem není možný bez stavebních úprav. Například některé zatáčky jsou příliš úzké. Proto zvažujeme i variantu vytvoření zastávek podél nemocnice,“ uvedl ekonomicko provozní náměstek Ing. Vlastimil Vajdák a dodal, že ještě budou probíhat další jednání s městem Zlínem. „Do konce roku bychom snad mohli mít jasno,“ konstatoval.

Změny se budou týkat také parkování. Nemocnice má v plánu v příštím roce vytvořit další parkovací plochy a optimalizovat parkovací stání pacientů a zaměstnanců KNTB.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn