Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Mezi oceněnými zdravotníky Zlínského kraje za rok 2015 jsou čtyři zástupci KNTB

18.11.2015

Čtyři zástupci zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), jsou mezi oceněnými v anketě „Pracovník roku 2015 ve zdravotních službách Zlínského kraje“. Ocenění spojené s finančním darem získala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Zlatuše Mihalová, primář ortopedického oddělení Tomáš Janečka a Milada Březinová, sanitářka z ARO – Následné intenzivní péče (NIP). Emeritní primář gynekologicko-porodnického oddělení František Zábranský obdržel čestné ocenění za mimořádný přínos v oblasti zdravotních služeb. Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 jim v Baťově vile ve Zlíně ocenění předal náměstek hejtmana Zlínského kraje zodpovědný za oblast zdravotnictví Lubomír Nečas.
     „Jsme rádi, že oceněni byli hned čtyři naši zaměstnanci, a to v obou kategoriích: lékař a nelékařský zdravotnický personál. Mile nás překvapila i nominace ze strany pacientské veřejnosti. Oceněným blahopřejeme a děkujeme za dosavadní dobrou práci a reprezentaci naší nemocnice,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.
     Zlatuši Mihalovou navrhlo vedení KNTB za odborné a organizační schopnosti a za dlouholetou vysoce profesionální práci na pozici zdravotní sestry. „V současnosti, od září 2013, pracuje jako náměstkyně pro ošetřovatelskou péči,“ dodal ředitel Calábek.
     V KNTB pracuje Mihalová od 15. 7. 1974, kdy nastoupila do traumatologického oddělení na pozici všeobecné sestry. Od 1. 1. 2010 pracovala v tomto oddělení jako vrchní sestra, a to až do 22. 9. 2013. V letech 2000 až 2010 byla zástupkyní hlavní sestry nemocnice. Za dobu své dlouholeté praxe zdravotní sestry předávala odborné zkušenosti začínajícím kolegyním. Spolupracuje se SZŠ a VZŠ, je členkou Vědecké rady FHS UTB Zlín, podílí se na pořádání konferencí nelékařských pracovníků a tím na dalším rozšíření vzdělávání sester.
     Milada Březinová pracuje v KNTB od dubna 2012 jako sanitářka v ARO. Na ocenění ji navrhla dcera pacienta, který byl hospitalizován v ARO – NIP. V návrhu uvedla: „Kdo to nezažil (a nepřeji to nikomu), nedovede si představit, jak zoufalá je rodina, když je nejbližší člověk na přístrojích a nevíte, kdy - jestli vůbec mu ještě budete moci říct, co všechno pro vás znamená. Na celém oddělení ARO i ARO – NIP jsou úžasní lidé (lékaři i personál), ale doslova anděl je paní Miladka. Svým nádherně lidským, přívětivým chováním. Takhle na papír to nejde popsat, ale díky ní tatínek občas otevíral oči a maminka se nesesypala. Nevím, zda to stačí na to, aby získala ocenění. Ale pro nás se stala symbolem lidskosti.“
     „Primář Janečka je úspěšným pokračovatelem výborné tradice ortopedického oddělení v Baťově nemocnici ve Zlíně. Je znám zvláště svým moderním a komplexním pojetím ortopedické péče. Za jeho vedení se významně rozvinula škála i složitost ortopedických výkonů. V neposlední řadě je nutno zmínit jeho dobře známý empatický přístup jak k pacientům, tak i k podřízeným pracovníkům,“ uvádí v návrhu primář oddělení nukleární medicíny KNTB Jaromír Bernátek.
     Janečka se podle něho jako tvůrce ortopedické koncepce pro Zlínský kraj aktivně podílí na organizaci a kvalitě ortopedické péče. Jeho odborná činnost je vysoce hodnocena i na celostátní úrovni. V letech 1981 až 1994 působil jako sekundární lékař ortopedického oddělení KNTB a od roku 1995 dosud je jeho primářem.
     Františka Zábranského navrhlo na ocenění také vedení KNTB. „V nemocnici pracuje od roku 1970 nepřetržitě v gynekologicko-porodnickém oddělení. Od 1. 9. 1987 až do 31. 12. 2009 zastával funkci primáře tohoto oddělení a poté až dosud pracuje dál v oddělení jako lékař. Pacienti i podřízení oceňují také jeho empatické chování vůči nim,“ sdělil ředitel Calábek.
     Vedení gynekologicko-porodnického oddělení přebral Zábranský po primáři MUDr. K. Jirátkovi, který rozvíjel vaginální operativu ve zlínské nemocnici. Primář Zábranský rozšířil zmíněnou operativu o výkony laparoskopické. Byl i předsedou Endoskopické společnosti ČR a zavedl laparoskopickou operativu do praxe v KNTB. Neméně významným odvětvím, kterým se zabýval, je porodnictví, zejména porodnické operace. Napsal odbornou knihu o císařském řezu a v praxi prováděl jako jediný v ČR i tzv. extraperitoneální císařský řez. Pokračuje i ve vědeckém výzkumu a připravuje publikaci o historii laparoskopických operací v ČR.
    
18. 11. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn