Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Mateřská znaménka si v kožním oddělení KNTB nechalo vyšetřit 52 lidí

9.5.2016

Dvaapadesát zájemců využilo příležitost a přišlo si dnes nechat zdarma vyšetřit mateřská znaménka v ambulanci kožního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Oddělení toto vyšetření umožnilo v rámci Evropského dne melanomu, ke kterému se už roky připojuje. U žádného z vyšetřených lékaři nezjistili zhoubný melanom.

„Melanom je nejzhoubnější nádor kůže a lidí, u kterých vznikne, přibývá. Týdně ho diagnostikujeme u dvou až tří pacientů. Pokud je melanom zachycen včas, je vysoká šance na úplné vyléčení. I proto se každoročně naše oddělení ke dni melanomu připojuje. Jedná se o preventivní akci, abychom občany upozornili na nebezpečí, kterým tento zhoubný nádor je,“ řekla primářka kožního oddělení KNTB Hana Tomková.

Myšlenka věnovat jeden den v roce prevenci vzniku melanomu se zrodila v Belgii, kde již v roce 1999 byla tato akce uspořádána pod vedením Dr. Thomase Maselise.

9. 5. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn