Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Lékaři v KNTB začali implantovat biventrikulární kardiostimulátory

4.11.2014

Nové možnosti v léčbě srdečních arytmií a srdečního selhání nabízí zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a.s. (KNTB ). Na základě jednání s VZP byla v oddělení invazivní arytmologie ve spolupráci s lékařem FN Olomouc MUDr. Mariánem Fedorcem zahájena resynchronizační léčba srdečního selhání implantací biventrikulárních kardiostimulátorů.

„Moderní biventrikulární kardiostimulátory jsou určeny pro pacienty se srdečním selháním, kteří splňují určitá indikační kritéria. Tyto přístroje koordinací srdečního stahu současnou stimulací pravé i levé komory zlepšují srdeční funkci. Dosud museli pacienti ze Zlínského kraje jezdit k těmto výkonům do FN Olomouc,“ řekla Eva Pospíšilová, vedoucí lékařka arytmologie.

V KNTB se dosud implantovaly jednodutinové a dvoudutinové kardiostimulátory. Těchto operačních výkonů se ve zlínské krajské nemocnici provádí přibližně 270 ročně.

„Vedení KNTB se daří stabilizovat její hospodaření a podporuje i medicínský rozvoj pro občany celého Zlínského kraje. Důkazem je také zmíněná implantace nových kardiostimulátorů. Dalším kvalitativním posunem v poskytování moderních metod v léčbě arytmií, který je výsledkem úspěšného jednání mezi vedením KNTB a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, je léčba některých typů arytmií pomocí radiofrekvenční ablace. Doposud bylo možné tyto výkony provádět jen pro pojištěnce zaměstnaneckých pojišťoven, nyní je můžeme nabídnout i v našem kraji pro všechny pacienty,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Péče o pacienty se tak v KNTB neustále zlepšuje. Dokladem je také skutečnost, že v rozvoji arytmologie usilují lékaři KNTB o zahájení implantací automatických defibrilátorů.

4. 11. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: archiv KNTB)

Biventrikulární kardiostimulátor


Invazivní arytmologie


Biventrikulární kardiostimulace
 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn