Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Léky si v nemocnicích lze vyzvednout i o svátcích, ve Zlíně se stěhuje pohotovost pro dospělé

21.12.2019

Lékařská pohotovostní služba je ve všech nemocnicích Zlínského kraje i přes nadcházející vánoční svátky a na Nový rok zajištěna standardně jako o jiných svátcích a víkendových dnech. Výjimkou je stomatologická pohotovost ve Zlíně, která ve dnech 22., 24. 26. a 28. prosince a na Nový rok nebude v provozu. Pacienti se naléhavých případech musí obracet na svého ošetřujícího stomatologa. Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně bude samozřejmě pro akutní případy fungovat v nepřetržitém režimu stejně jako po celý rok.

Své léky si pacienti budou moci vyzvednou i během nadcházejících dnů. Ve všech svátečních a víkendových dnech bude v pohotovostním provozu jak lékárna v budově 14 u hlavního vjezdu do nemocnice ve Zlíně, tak i lékárna v Uherskohradišťské nemocnici. Přímo na Štědrý den pak bude lékárna ve zlínské nemocnici v provozu od 8 do 20 hodin, v Uherskohradišťské nemocnici od 8 do 14 hodin a ve Vsetínské a Kroměřížské nemocnici budou lékárny zavřeny. V další sváteční a víkendové dny pak ve Zlíně i Uherském Hradišti bude léky možné vyzvednout vždy od 8 do 20 hodin, ve Vsetíně pouze na Boží hod, na Štěpána a na Nový rok od 8 do 14 hodin.

Ve zlínské nemocnici dochází na začátku nového roku k důležité změně. Dospělá pohotovost se od 2. ledna 2020 přesouvá natrvalo do prostor oddělení urgentního příjmu, stěhuje se tedy z budovy 21 do budovy 23. Jde o poslední krok v rámci budování komplexního urgentního příjmu se všemi úrovněmi akutní péče pro pacienty z celého Zlínského kraje. 

Podrobnosti k provozu jednotlivých lékáren v nemocnicích Zlínského kraje najdete v přiložené tabulce.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn