Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Kšiltovka a sportovní šátek - přijďte v pátek třináctého darovat krev do zlínské nemocnice

11.9.2019

Kdo přijde darovat krev v pátek 13. září na transfuzní stanici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, může se těšit na pozornost od společnosti LAPP. Ta se rozhodla odměnit dárce kšiltovkou a multifunkčním sportovním šátkem. 

„V České republice stále chybí velké množství dárců krve a klesá především počet těch dlouhodobých. LAPP se proto snaží podporovat i své zaměstnance v aktivním dárcovství a především k tomu, aby se stali dlouhodobými dárci. Ročně v LAPP daruje krev kolem třiceti zaměstnanců a společnost nadále pracuje na tom, aby zaměstnanci byli k darování krve motivovaní a počet dárců neustále rostl,“ sdělila za společnost Silvie Klohnová, manažerka lidských zdrojů a administrativy.

Zlínská nemocnice si podpory firmy LAPP považuje. V předchozích případech, kdy se k propagaci dárcovství krve připojily různé společnosti či instituce, se vždy dostavilo na transfuzní stanici více lidí než obvykle. „Pro naše dárce krve je možnost získat benefit v podobě dárku určitě další příjemnou motivací. Jsme za tuto nabídku a spolupráci rádi. A věříme, že i tentokrát k nám přijde darovat hodně lidí. Za jejich ochotu a pomoc jim předem děkujeme,“ vzkázala Jana Pelková, primářka Hematologicko – transfuzního oddělení Krajské nemocnice T. Bati. 
 
Společnost LAPP se k projektům patřícím k sociální zodpovědnosti hlásí dlouhodobě. Řadu let například podporuje sledge hokejisty ze Zlína, kteří i díky tomu patří mezi klubovou evropskou špičku, spolupracuje na nejrůznějších projektech také se zlínskou Chráněnou dílnou. „Jednou z hlavních hodnot naší společnosti je rodina. A v rodině je zvykem si pomáhat a myslet na druhé,“ vysvětlila Silvie Klohnová.

V pátek 13. září bude možné přijít darovat krev do zlínské nemocnice v čase od 6 do 9 hodin. Více informací lze získat na https://www.kntb.cz/informace-pro-darce-krve, nebo na facebookovém profilu Dárci krve Zlín.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn