Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Krev s Korunkou Luhačovice darovaly desítky lidí, přibyli i noví dárci kostní dřeně

31.10.2012

Desítky lidí dnes přišly darovat krev do transfuzního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) v rámci akce Daruj krev s Korunkou Luhačovice. Někteří z nich se rozhodli stát se i dárci kostní dřeně. Akci letos už podruhé pořádalo občanské sdružení Korunka Luhačovice, jehož ředitelka Veronika Záhorská přivedla k odběrům také hráče hokejového klubu PSG Zlín a hasiče Zlínského kraje. Přijela také patronka sdružení zpěvačka Bára Basiková.

    
„Sama jsem krev už několikrát darovala a chtěla jsem i dnes, protože ráda podpořím dobrou věc. Bohužel kvůli zdraví to nešlo. S Korunkou spolupracuji už 10 let a účastním se většiny jejích projektů,“ sdělila zpěvačka po absolvování kontrolního odběru.

    
Podpořit akci přijela i 34letá Světlana Imrichová z Hodonína. „Veroniku Záhorskou znám a chtěla jsem jí svojí účastí podpořit při smysluplné akci. Dnes daruji díky ní krev poprvé. Pokud mi to dovolí zdraví, chci se stát pravidelnou dárkyní. Je dobře, že takové akce Verča dělá a pomáhá tak lidem,“ řekla.

    
Několik dnešních dárců krve se rozhodlo stát se také dárcem kostní dřeně. V prvních dvou hodinách akce, která trvala od 6 do 12 hodin, jich bylo hned šest. Mezi nimi i 36letý Radek Kočíř z Bojkovic. „Jsem pravidelným dárcem krve, dnes budu darovat podeváté. A pokud to někomu pomůže, proč bych nedaroval i kostní dřeň? Je to osobní pomoc lidem, kteří to potřebují,“ zdůvodnil své rozhodnutí.

    
Spokojená s dnešní akcí byla i primářka hematologicko-transfuzního oddělení Yvetta Stavařová. „Jsme rádi, že se takové akce organizují, protože krev je stále potřeba. Navíc se k nám díky takovým akcím dostanou i prvodárci a z většiny z nich se pak stávají pravidelní dárci krve. Všem, kteří krev přišli darovat, děkujeme. A samozřejmě také organizátorům,“ sdělila.

    
Veronika Záhorská prozradila, že z akce Daruj krev s Korunkou Luhačovice se stane tradice. Uskuteční se vždy v KNTB dvakrát do roka. Další je na programu příští rok v únoru. „Jsem ráda, že jsme se s primářkou Stavařovou takto dohodly a že můžeme pomoci nemocnici a jejím pacientům,“ dodala.

 

31.10.2012

Karla Havlíková

Tisková mluvčí KNTB

(Foto: hav)

    

Radek Kočíř se přihlásil jako dárce kostní dřeně.

    

Bára Basiková absolvovala kontrolní test, ale krev ze zdravotních důvodů nakonec darovat nemohla.

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn