Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Krev s Korunkou Luhačovice darovaly desítky lidí, mezi nimi hasiči i hokejisté

6.2.2013

Sto dobrovolných dárců a dárkyň dnes přišlo darovat krev do hematologicko-transfuzního oddělení (HTO) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), z nich 37 darovalo krev poprvé. Převažovali mezi nimi profesionální i dobrovolní hasiči a hasičky z Luhačovic a Zlína, kteří přišli krev darovat v rámci akce občanského sdružení Korunka Luhačovice. K nim se připojili i hokejisté PSG Zlín. Dárce svojí účastí podpořil herec a jeden z patronů Korunky Josef Alois Náhlovský. Každý, kdo krev daroval, dostal nástěnný kalendář Korunky a HC PSG.

„Akci Darování s Korunkou Luhačovice jsme uskutečnili poprvé loni v únoru, dnes už je to potřetí. Kromě stálých dárců přišlo také hodně nových, a to je dobře. Další darování s Korunkou bude v říjnu,“ sdělila ředitelka Korunky Veronika Záhorská.

Se spoustou hasičů i hasiček přišel krev darovat také tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil. „Ve Zlíně daruji poprvé. Úplně poprvé jsem krev daroval kdysi dávno ještě jako voják. Dnes jsem s kolegy přišel, protože s Korunkou hasiči spolupracují už dlouho. Nechali jsme na zájmu každého, zda půjde krev darovat. Mnozí nemohli kvůli práci, jiní darovali před nedávnem, takže by se dnes odběru podrobit nemohli. V našich řadách máme hodně dárců krve, ale i kostní dřeně,“ řekl mluvčí.

Radost z množství dárců měla primářka HTO Yvetta Stavařová. „Všem moc děkujeme. Jsme vždycky rádi, když dárci přijdou a těší nás, že přicházejí i noví. Těch bylo dnes opravdu hodně. Začínají více chodit i mladí lidé, což je velmi potěšující. Dnes například přišlo i 15 studentů z otrokovické průmyslové školy,“ řekla primářka.

HTO KNTB má podle ní zhruba 5000 aktivních dárců krve. V loňském roce zaznamenalo HTO proti roku 2011 nárůst o 200 dárců.

6. 2. 2013
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

    

Darování s Korunkou se zúčastnily desítky dobrovolných dárců a dárkyň.

    


Herec Josef Alois Náhlovský mezi hokejisty Daliborem Řezníčkem a Oldřichem Horákem.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn