Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Krajská nemocnice začala s rekonstrukcí 12. pavilonu, bude v něm pracoviště DIP

7.11.2011

Vnitřní rekonstrukce 12. pavilonu začala v těchto dnech ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Po dokončení oprav v něm bude umístěno pracoviště dlouhodobé intenzivní péče (DIP), které má zatím vyhrazeny prostory v 17. pavilonu nemocnice. Rekonstrukce, jejíž ukončení je plánováno na konec ledna 2012, si vyžádá 14,5 milionu korun, které hradí Zlínský kraj.

„Lůžek DIP je ve Zlínském kraji nedostatek a VZP nás oslovila, zda bychom o DIP měli zájem. Rozhodli jsme se pracoviště dlouhodobé intenzivní péče v naší nemocnici vybudovat. Od září je v provozu dočasně v 17. pavilonu, příští rok už bude mít vhodnější prostory v opraveném 12. pavilonu,“ sdělil ředitel KNTB Bohuslav Škubal.
„V opravovaném jednopodlažním objektu bude kompletně nová elektroinstalace, vodoinstalace, topení, vzduchotechnika a nově zabudovaná klimatizace. Stávající příčky demontujeme a nahradíme zvukově izolačními. Podlahy budou izolovány proti vodě,“ vyjmenoval některé z prací vedoucí útvaru správy budov KNTB Milan Moravec.
V pavilonu s bezbariérovým přístupem vznikne pracoviště boxového systému. Boxů bude 10, z toho osm jednolůžkových a jeden dvoulůžkový.
Součástí pracoviště bude vyšetřovna, sesterna, sociální zázemí pro personál a pacienty. „Pacientům bude sloužit velká koupelna, kam je bude možné převést na posteli. U ní bude také WC,“ upřesnil Moravec a dodal, že celé pracoviště bude vybaveno novým nábytkem.
Původně bylo ve 12. pavilonu dětské oddělení, poslední roky však nebyl využíván.


V KNTB začala rekonstrukce 12. pavilonu, v kterém bude pracoviště dlouhodobé intenzivní péče.


7.11.2011
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn