Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

KNTB zřídila v souvislosti s otravami metylalkoholem konzultační telefonní číslo

12.9.2012

Zlín - V souvislosti s přibývajícími případy otravy metylalkoholem zřídila zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), konzultační telefonní číslo 57 755 2287 a informuje o tom veřejnost i na svých internetových stránkách www.kntb.cz. Současně na internetu zveřejnila informace k situaci týkající se rostoucích případů otravy metylalkoholem, které vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR a Krajská hygienická stanice Zlínského kraje.

„Na konzultační telefonní číslo se mohou lidé obracet při zdravotních potížích souvisejících s podezřením na otravu závadným alkoholem. Zároveň však veřejnost žádáme, aby toto telefonní číslo nezneužívala,“ sdělil ředitel KNTB Bohuslav Škubal.

V KNTB je v současnosti hospitalizováno osm osob s otravou po požití závadného alkoholu, z toho jsou čtyři muži a stejný počet žen. Tři osoby jsou v kritickém stavu – dva muži a jedna žena. Zdravotní stav ostatních je vážný, ale ne kritický, s výjimkou jednoho muže, který je celkově v dobrém stavu.

Prvního pacienta přijala KNTB v pondělí večer a druhého v úterý ráno. Jsou to muži ve věku 48 a 58 let, oba jsou stále v kritickém stavu a v umělém spánku.

V úterý bylo hospitalizováno ještě dalších pět osob – 37letý a 69letý muž a ženy ve věku 58, 62 a 63 let.

Ve středu dopoledne byla přijata 35letá žena, je v kritickém stavu.

12.9.2012
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
Tel. 577552115, 724665407


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn