Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

KNTB získala dotace na pořízení a modernizaci přístrojů a technologií za 140 mil. Kč

1.12.2016

Dotace na pořízení a modernizaci přístrojů, zdravotnických prostředků, technologií a dalšího vybavení za cca 140 milionů korun získala zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) z Integrovaného regionálního operačního programu. Evropské fondy z celkové částky uhradí 85 %, zbytek zaplatí nemocnice z vlastních zdrojů.

Dotace se týkají dvou projektů: KNTB Zlín – zvýšení kvality návazné péče I a KNTB Zlín – zvýšení kvality návazné péče II.

„První projekt počítá s pořízením 210 kusů přístrojů a dalšího vybavení za téměř 86 milionů korun. Druhý se týká nákupu 37 přístrojů za zhruba 54,6 milionu korun. Pořízením nebo modernizací přístrojů, technologií a dalšího vybavení zajistíme kvalitní a dostupnou návaznou lékařskou péči pro obyvatele Zlínského kraje, a to v souladu s evropskými standardy bezpečnosti provozu a kvality návazné péče,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Nové vybavení a modernizace se týká mj. oddělení urgentního příjmu, intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitačního, rehabilitačního, urologického, chirurgického, neurologického, očního, kožního, plicního, ORL, interní kliniky, hematologicko-transfuzního, zobrazovacích metod, mikrobiologické a biochemické laboratoře, centrálních operačních sálů. Pořízena budou například nová lůžka, ultrazvuky, ventilátory, monitory životních funkcí, operační mikroskopy, myčky endoskopů, analyzátory nebo diagnostické přístroje.

Návazná péče z hlediska organizace zdravotní péče slučuje obory bezprostředně předcházející nebo přímo navazující na péči vysoce specializovanou, kterou KNTB poskytuje v 15 centrech.

Kromě zmíněných zahájených dvou projektů za 140 milionů korun byly v KNTB po nástupu současného vedení za období 2013 až 2016 ukončeny další projekty v hodnotě cca 378,6 milionu korun. Na jejich realizaci se podílel 35 miliony Zlínský kraj a 59 miliony KNTB, další dotační prostředky jsou z EU, resp. ministerstva zdravotnictví.

1.12. 2016
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn