Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

KNTB získala certifikát kvality ISO 9001

4.11.2011

Certifikát kvality ISO 9001:2008 od společnosti LL-C (Certification) obdržela letos v říjnu Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Certifikát potvrzuje, že byl zaveden systém managementu kvality v KNTB a že splňuje požadavky uvedené normy.
   
„Získání certifikátu je podstatným krokem ke zkvalitnění služeb a poskytované zdravotní péče. Zvýší také prestiž nemocnice v rámci kraje i celé republiky,“ sdělil ředitel KNTB MUDr. Bohuslav Škubal, CSc.
   
Důvodem pro zavedení systému managementu kvality bylo řídit nemocnici lépe a efektivněji. Hlavním cílem bylo vytvoření skutečně funkčního systému řízení kvality, který nebude zatěžován zbytečným papírováním.
  
 „Nemocnice získala účinný nástroj pro své řízení a rozvoj, který se zlepšuje s ohledem na spokojenost pacienta - zákazníka. Interně přinesla certifikace pořádek ve většině dokumentace, zrušení nepotřebných dokumentů, zavedení systému správy a aktualizace řízené dokumentace,“ uvedl ředitel hlavní výhody certifikace.
   
V měsíci červnu a červenci 2011 byly v laboratořích (laboratoř lékařské mikrobiologie, oddělení patologie, hematologicko-transfuzního oddělení, oddělení klinické biochemie) úspěšně realizovány audity I. dle NASKL (Národní autorizační středisko pro klinické laboratoře). V měsíci listopadu bude proveden také audit I. dle NASKL v imunologické laboratoři spadající pod plicní oddělení.
   
Ve zlepšování kvality pokračuje KNTB i nadále. V současné době je dokončena příprava k certifikaci systému řízení podle normy HACCP, jež se týká přípravy stravy v oddělení stravování. Dokončena by měla být ještě do konce tohoto roku.
   
Cílem veškeré činnosti související se zlepšováním kvality je nejen zvýšení konkurenceschopnosti nemocnice, bezpečnosti a kvality poskytovaných služeb. Jde také o zvýšení důvěryhodnosti a spolehlivosti KNTB ve vztahu k pacientům a ke zdravotním pojišťovnám.

4.11.2011
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn