Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

KNTB: Většina otrávených metanolem je z ARO a JIP přemístěna na lůžkové oddělení

18.9.2012

Zdravotní stav sedmi mužů a pěti žen, kteří jsou hospitalizováni kvůli otravě metanolem ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), se opět zlepšil. Většina z nich už je z ARO a jednotek intenzivní péče (JIP) přemístěna na lůžkovou část interní kliniky. Na ARO není nyní žádný pacient kvůli otravě metanolem, na JIP leží s touto otravou čtyři muži.

„Po nedělním probuzení z umělého spánku jsme v pondělí z ARO na JIP přesunuli 35letou ženu a dnes už mohla být přemístěna na lůžkovou část interny. Dnes jsme z ARO přesunuli na JIP také 58letého muže, který byl v neděli rovněž probuzen z umělého spánku. Pacient je ještě unavený, komunikuje zatím pomaleji,“ řekl primář ARO KNTB Radovan Turek.

Z JIP bylo včera a dnes přemístěno na lůžková oddělení interny pět žen a tři muži. Na JIP tedy zůstávají už jen čtyři muži: 48letý a 58letý, kteří byli přijati minulý týden v kritickém stavu jako první pacienti KNTB otrávení po požití závadného alkoholu. Dále 79letý a 42letý pacient. Všichni komunikují.

„Pacienti, které jsme přijali na lůžková oddělení, jsou v pořádku, klinicky jsou výrazně lepší. Předběžně se zdá, že nebudou mít žádné trvalé následky. Musejí ještě absolvovat oční vyšetření. Když jsme jim však dali číst text, všichni četli bez problémů,“ sdělil přednosta interní kliniky KNTB Jiří Latta.

Podle výsledků dalších vyšetření budou lékaři možná už zítra rozhodovat, zda některého z pacientů a pacientek pustí domů.

KNTB měla pro případ dalšího příjmu osob v kritickém stavu s otravou metanolem k dispozici 10 balení léku Fomepizol. „Slouží jako rezerva pro naše pacienty a pro pacienty Zlínského kraje. Dnes si pro čtyři balení přijeli ze vsetínské nemocnice, kde je od včerejška hospitalizován 46letý muž v kritickém stavu na ARO,“ dodal primář Turek.


18.9.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn