Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

KNTB otevřela novou lékárnu pro veřejnost

30.3.2015

Novou lékárnu pro veřejnost dnes zprovoznila zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Umístěna je v rekonstruovaném 14. pavilonu vzdáleném asi 10 metrů od vrátnice u hlavního vjezdu do areálu KNTB. Stará lékárna u vrátnice bude nyní sloužit jen pro výdej a přípravu léků pro nemocnici. Náklady na rekonstrukci budovy včetně interiéru a technologie dosáhly 7,6 milionu korun a KNTB je hradí z vlastních zdrojů.

„Prostory staré lékárny byly nedostačující. V nové je o jedno výdejní místo na recepty více, celkem jsou tedy tři. K tomu je k dispozici ještě jedno výdejní místo pro volný prodej. Vytvořili jsme tedy větší výdejní prostor jak v běžnou otevírací dobu, tak i pro dobu pohotovostní služby. Všechny prostory včetně zázemí přemístěné lékárny splňují požadavky Státního ústavu kontroly léčiv,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

„V nové lékárně pro veřejnost máme také místnost pro zkoušení zdravotnických pomůcek a konzultační místnost. V ní můžeme v případě zájmu v klidu se zákazníkem probrat otázky ohledně léků,“ doplnil vedoucí lékárny Pavel Kurfürst.

Pavilon č. 14 patří mezi nejstarší v areálu KNTB. Při rekonstrukci byla vyměněna a rozšířena kanalizace, vodo-topo instalace, elektroinstalace silnoproud a slaboproud. Položeny byly nové podlahové konstrukce včetně tepelné izolace.

„Zřídili jsme vstupní rampu ze západní části pro zákazníky včetně bezbariérového přístupu a z jižní strany pro zásobování. V budově jsou nové sádrokartonové přepážky v sociálním zázemí, nové dveře, zárubně, podhledy. Opravili jsme omítky stěn a stropů, nainstalovali novou vzduchotechniku a klimatizaci včetně dodání zařízení strojovny vzduchotechniky, nově je vymalováno,“ vyjmenoval některé další úpravy vedoucí oddělení správy budov KNTB Martin Nedbálek.

„Přemístěním veřejné části lékárny do nových prostor zvýšíme standard ošetřovaných pacientů v KNTB. Věřím, že to ocení a potřebné léky nebo zdravotnické pomůcky budou u nás rádi pořizovat. Svým nákupem podpoří rozvoj naší nemocnice, protože peníze se vracejí do systému zdravotní péče,“ dodal ředitel Calábek.

Běžná otevírací doba v nové lékárně je pondělí až pátek od 7 do 17 hodin. Pohotovostní služba je v pondělí až pátek od 17 do 22 hodin a v soboty, neděle a svátky od 8 do 20 hodin.

30. 3. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

Lékárna pro veřejnost je v nových prostorách.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn