Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

KNTB má nejlepší ambulance z nemocnic ve Zlínském kraji

3.12.2015

První místo v hodnocení ambulancí v nemocnicích Zlínského kraje získala zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Rozhodli o tom ambulantní pacienti, kteří se do hodnocení zapojili v rámci průzkumu „Nemocnice ČR 2015“, který pořádá HealthCare Institute Czech Republic o.p.s. (HCI).
    
„Anonymního průzkumu se v našich ambulancích zúčastnilo 625 pacientů. Pozitivně hodnotili například krátkou čekací dobu, kdy jich 82 % čekalo do půl hodiny. Kladně se respondenti vyjadřovali také k podání jasných informací od lékařů i sester nebo chování personálu,“ sdělila manažerka rizik z oddělení kvality KNTB Aneta Horáková.
    
Dotazníky měli pacienti k dispozici v čekárnách ambulancí a vyplněné je odevzdávali v ordinacích. Hlasovat mohli i elektronicky. Podrobnosti o anketě získali z informačních letáčků HCI, které byly rozmístěny v čekárnách.
    
Do průzkumu byly zařazeny ambulance interní, plicní, kožní, onkologické, neurochirurgické, infekční, ORL, gynekologické, urologické, nukleární medicíny, ústní, čelistní a obličejové chirurgie a lékařské pohotovostní služby. Každá zúčastněná ambulance obdrží výsledky svého hodnocení.
    
„Prvenství v rámci našeho kraje nás samozřejmě těší. V roce 2014 jsme se v kategorii ambulantních pacientů umístili na 2. místě. Letos jsme uspěli také v žebříčku finančního zdraví, když jsme obsadili ve Zlínském kraji 3. místo a v rámci celkového pořadí v ČR 63. místo ze 156 nemocnic. Předpokládáme, že v projektu hodnocení nemocnic pořádaném HCI se zúčastníme i příští rok,“ řekl ředitel KNTB Pavel Calábek.


3. 12. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB

Diplom Ambulantní pacienti 1. místo v krajiYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn