Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Kardiovaskulární centrum KNTB obhájilo svůj statut pro další období

1.4.2016

Kardiovaskulární centrum zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, obhájilo statut centra vysoce specializované kardiovaskulární péče pro dospělé. Rozhodnutí zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR ve svém Věstníku 25. března 2016, dle kterého má statut platnost do konce roku 2018.

„Do sítě kardiovaskulárních center v České republice jsme se zařadili na konci roku 2009. Získání a nynější obhájení statutu je významné jak pro nemocnici, tak zejména pro pacienty Zlínského kraje, kterým můžeme zajišťovat vysoce specializovanou kardiologickou péči,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Kardiovaskulární centrum (KVC) je od května 2011 soustředěno do adaptovaných prostor budovy Interní kliniky. Pacienti jsou zde ošetřováni a vyšetřováni v rámci ambulantní i lůžkové péče, která je poskytována ve dvou standardních lůžkových odděleních kardiologického oddělení a na lůžkách jednotky intenzivní péče.

„Každoročně provedeme více než 2000 koronarografických vyšetření, z toho téměř 900 zákroků na koronárních tepnách (PCI - perkutánních koronárních intervencí), z nichž přes 300 akutních PCI u pacientů s akutním infarktem myokardu. Pacientům ze spádové oblasti každoročně implantujeme, respektive vyměníme přes 300 kardiostimulátorů včetně takzvaných resynchronizačních kardiostimulátorů. V rámci řešení některých typů poruch rytmu jsou v našem centru prováděny intervenční zákroky - takzvané radiofrekvenční ablace,“ vyjmenoval některé zákroky vedoucí lékař KVC Zdeněk Coufal.

Doplnil, že oddělení neinvazivní kardiologie provádí ultrazvuková vyšetření srdce (echokardiografie) vč. jícnové echokardiografie, zátěžové testy, dlouhodobé monitorování EKG a krevního tlaku, testy na nakloněné rovině a další.

Spádovou oblastí KVC je Zlínský kraj s téměř 600 tisíci obyvateli. KVC úzce spolupracuje s nemocnicemi v Kroměříži, Uherském Hradišti a Vsetíně. Péči o pacienty, kteří potřebují kardiochirurgický zákrok, zajišťuje Kardiochirurgická klinika FN Olomouc nebo Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně.

1.4. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
 

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn