Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Kardiologové se setkají o víkendu na tradiční odborné konferenci Valašské srdce

6.6.2019

Odborníci na kardiologii a interní medicínu se v sobotu 8. června 2019 sjedou do Velkých Karlovic na Vsetínsku, kde proběhne tradiční konference Valašské srdce. Hlavním tématem budou nové trendy v diagnostice a léčbě onemocnění srdce a cév, a také jejich zavádění do praxe v péči o pacienty ze Zlínského kraje. V odborném programu vystoupí mimo jiné přední čeští specialisté ze špičkových center pro akutní kardiologickou i kardiochirurgickou péči.

„Valašské srdce je tradiční setkání, které se letos koná už poosmnácté. Konference se účastní okolo sto dvaceti zdravotnických profesionálů. Naší snahou je prohlubovat spolupráci mezi zlínským kardiovaskulárním centrem a kolegy z okolních nemocnic či z terénu. Mezi účastníky jsou lékaři a zdravotní sestry z interních nemocničních oddělení i ambulantní kardiologové, ale také zdravotničtí záchranáři,“ uvedl Zdeněk Coufal, primář Kardiologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a také šéf organizačního týmu konference.

Mezi pozvanými přednášejícími je například docent Petr Němec, ředitel Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno, Petr Šantavý, primář Kardiochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc, docent Martin Hutyra a Tomáš Skála z olomoucké kardiologické kliniky, Bronislav Holek z kardiocentra Nemocnice Třinec-Podlesí nebo primář Roman Husár z Lázní Teplice nad Bečvou. „Budeme mít prostor hovořit i o žhavých tématech v oboru. Zároveň se dozvíme i názory kolegů z terénu, což je pro organizaci kardiologické péče ve Zlínském kraji velmi důležité. Na konferenci rovněž seznámíme odbornou veřejnost s výsledky metod nově zavedených ve zlínském kardiocentru, jako jsou radiofrekvenční ablace fibrilace síní a implantace defibrilátorů,“ podotkl primář Zdeněk Coufal.

 Pozvánka Valašské srdce 2019
 Program Valašské srdce 2019 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn