Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Kapka Naděje předala novorozeneckému oddělení KNTB přístroj za sto tisíc korun

30.4.2014

Novou ultrazvukovou sondu pro vyšetřování kyčlí novorozenců v hodnotě 100.000 korun dnes předala prezidentka nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Svobodová novorozeneckému oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Dalšími 50 tisíci korunami přispěla Kapka Naděje na nákup dvou resuscitačních modelů.

„Sonda je velmi potřebná věc, dosud jsme ji neměli u žádného z ultrazvuků, které v oddělení máme. Pomocí sondy můžeme vyšetřovat a odhalit některé vady kyčlí u novorozenců,“ řekl primář novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko.

Resuscitační modely podle něho slouží personálu novorozeneckého a dětského oddělení KNTB k zajištění výuky resuscitace novorozenců. „Modely využíváme pro výuku kolegů ve všech nemocnicích kraje, a to v dětských odděleních, ale i pro prezentaci anesteziologům a porodníkům,“ dodal primář Macko.

„Kapka naděje s naší nemocnicí spolupracuje dlouhé roky a jsem rád, že na nás nezapomíná. Za to jí patří naše poděkování. Svoji pozornost zaměřuje na dětská a novorozenecká oddělení. Díky jejím finančním darům můžeme nakoupit potřebné přístroje a zlepšit tak péči o naše nejmenší pacienty,“ řekl ředitel KNTB Pavel Calábek.

30. 4. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)
 


Ultrazvukovou sondu a resuscitační modely předala V. Svobodová primáři J. Macko a řediteli P. Calábkovi.


Maminkám v novorozeneckém oddělení rozdala V. Svobodová hračky pro jejich miminka.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn