Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Kapka naděje darovala nemocnici přístroje pro novorozence za 200 tisíc korun

31.5.2011

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Auš Svobodová dnes navštívila novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Oficiálně zde předala přístroje v hodnotě cca 200.000 korun: fototerapeutickou lampu k léčbě novorozenecké žloutenky a vapotherm včetně příslušenství, který slouží k podpoře dýchání u nezralého novorozence. V doprovodu předsedkyně představenstva KNTB Dany Barnášové a člena představenstva Pavla Miči si pak prohlédla jednotku intenzivní péče, intermediární část oddělení a rooming. Navštívila také maminky s jejich miminky na pokojích a každému věnovala plyšového medvídka.
„Kapka naděje nám pomáhá už několik let a jsme velmi rádi, že na nás nezapomněla ani letos. Dary od ní v podobě přístrojového vybavení nám pomáhají zajistit lepší péči o novorozence. Za pomoc, kterou nám Kapka naděje poskytuje, jsme vděční a děkujeme za ni,“ řekla předsedkyně představenstva Dana Barnášová.
Začátek spolupráce Kapky naděje se zlínskou krajskou nemocnicí spadá do roku 2002. Od té doby KNTB od nadačního fondu získala vybavení za víc než tři miliony korun.


Vendula Auš Svobodová na návštěvě novorozeneckého oddělení KNTB.


Dárky miminkům rozdával s Vendulou Auš Svobodovou také její syn Jakub a manžel Patrik Auš.

31.5.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn