Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Jonášek daroval malým pacientům herní konzoli

18.4.2017

Nadační fond Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, věnoval herní konzoli a drobné hračky dětskému oddělení Krajské nemocnice T. Bati. Je to vůbec poprvé, kdy fond "zamířil" do zlínské nemocnice.
 
Herní konzoli a další drobné dárky v ceně zhruba 15 tisíc korun předala vrchní sestře dětského oddělení KNTB Aleně Pilušové předsedkyně správní rady nadačního fondu Jonášek Ivana Podzemná. "Firma Microsoft našemu fondu věnovala celkem 12 herních konzolí, rozhodli jsme se tedy podělit vybraná dětská oddělení nemocnic na Moravě," řekla Ivana Podzemná. Malí pacienti tak získají kvalitní herní systém pro lepší trávení dlouhých chvil v nemocnici. "Jsme samozřejmě rádi, že teď můžeme nemocným dětem nabídnout i něco dalšího. Vítáme vše, co malé pacienty při jejich pobytu u nás zabaví," konstatovala vrchní sestra Alena Pilušová.
 
Nadační fond Jonášek vznikl v roce 2010 ve Valašském Meziříčí. Doteď zakoupil pro onkologicky nemocné děti hračky, zdravotní pomůcky či přístroje v hodnotě přes jeden milion korun.
 

Předsedkyně správní rady I. Podzemná (vlevo) předává dárky vrchní sestře A. Pilušové.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn