Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Jednotka intenzivní péče

Jednotka intenzivní péče

Vedoucí lékař:
MUDr. Ilja Ryšavý, tel. 577 552 185, e-mail: Ilja.Rysavy@bnzlin.cz
 
Staniční sestra:
Mgr. Michala Šůstková, tel. 577 552  226, e-mail: Michala.Sustkova@bnzlin.cz
 
Jednotka intenzivní péče (JIP) interního oddělení disponuje osmi lůžky. 
 
Spektrum diagnóz je poměrně pestré. Největší skupinu tvoří pacienti se sepsí, pacienti se závažnými chorobami zažívacího ústrojí (např. akutní zánět slinivky, krvácení do zažívacího traktu) a rozličnými poruchami vnitřního prostředí včetně endokrinních poruch. Nemalou část hospitalizovaných představují pacienti s akutními otravami.
 
Zdravotnický tým JIP aplikuje v denní praxi principy moderní intenzivní péče se zaměřením na rychlou oběhovou stabilizaci kriticky nemocných a razantní léčbu příčiny u vyléčitelných stavů. Rutinně uplatňuje veškerá preventivní opatření, která patří k intenzivní péči (bariérová opatření, prevence nemocničních nákaz, stresového vředu, trombembolické nemoci, proleženin atd.). Velký důraz je kladen na výživu a nutriční intervence u kriticky nemocných a také na časnou rehabilitaci (včetně použití rehabilitačního přístroje Motomed Letto 2). V denní permanenci je také sonografický přístroj sloužící k diagnostice a k užití při invazivních výkonech. Paliativní péče je aplikována u pacientů s nevyléčitelnými onemocněními.

Zdravotnický tým JIP úzce spolupracuje s dalšími klinickými a paraklinickými specialisty, kromě specialistů všech interních oborů také s klinickým psychologem, klinickým farmaceutem, sestrou chronických ran a s hemodialyzačním oddělením Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. 
 
Návštěvy na JIP jsou povoleny s ohledem na provoz oddělení, doporučená doba návštěv je 14.00 – 16.00 hod. nebo po dohodě s ošetřujícím personálem i v jiný čas.
 
Tel. 577 552 185, 577 552 228.
 
Kde nás najdete
Jednotka intenzivní péče se nachází v budově Interního oddělení č. 25 - 2. patro
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn