Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Internisté a kardiologové se sejdou na Valašsku

9.6.2017

V sobotu 10. června se sjedou kardiologové a internisté ze Zlínského kraje do Velkých Karlovic. Začne tam totiž 16. ročník celokrajské konference Valašské srdce.

Konferenci každoročně navštíví na 120 lékařů, záchranářů i kardiologických sester. Mezi přednášejícími se objeví kromě odborníků z kardiovaskulárního centra Krajské nemocnice T. Bati také například předseda České kardiologické společnosti prof. MUDr. Miloš Táborský, PhD, FESC, FACC, MBA a přednosta I. interní kardiologické kliniky FN Olomouc, doc. MUDr. Petr Němec, CSc., ředitel Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno. „Účastníci konference se seznámí s novinkami v akutní kardiologii, kardiochirurgii, arytmologii nebo léčbě srdečního selhání, a to nejen z pohledu lékařů kardiocenter, ale i z pohledu lékaře zdravotnické záchranné služby,“ uvedl primář kardiologického oddělení KNTB MUDr. Zdeněk Coufal.

Akci pořádá již od roku 2002 kardiocentrum Krajské nemocnice T. Bati a mezi odborníky je o ni velký zájem. „Ze začátku jsme hlavně chtěli seznámit lékaře v regionu s tím, co může naše kardiocentrum nabídnout. Postupně jsme tématiku rozšířili na všechny hlavní směry kardiologie a kardiochirurgie a začali jsme zvát přední odborníky z této oblasti,“ konstatoval primář Coufal a dodal, že vzájemné setkání je velmi přínosné i proto, že také umožňuje koordinovat péči o nemocné.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn