Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Infekční oddělení nabízí poradenství a očkování před cestou do zahraničí

30.9.2011

Poradenství a očkování před cestou do zahraničí nabízí infekční oddělení KNTB. Zájemce lékaři naočkují proti žloutence typu A, B nebo A+B, proti žluté zimnici, břišnímu tyfu, vzteklině, meningokokovým onemocněním i klíšťové encefalitidě.
   
Lékaři očkují celoročně a doporučují před zahraniční cestou očkování plánovat několik měsíců dopředu. Podle typu země, kam člověk jede, mu vyberou vhodné očkování i vhodnou antimalarickou prevenci. Předepíší léky, které si pacient sám uhradí. Na požádání vystaví mezinárodní očkovací průkaz, za který pacient zaplatí 50 korun.
   
Upozorňují, že vhodná doba k aplikaci očkovací látky proti klíšťové encefalitidě je v podzimních a zimních měsících.
   
Očkování i poradenství zajišťuje infekční oddělení ve své ambulanci po celou dobu ordinačních hodin: pondělí a středa 7.00 - 12.00 a 12.30 - 15.00, v úterý, čtvrtek a pátek 7.00 - 12.00.
   
Zájemci o očkování nebo radu se mohou informovat na tel. č. 57 755 2631. Ceník očkovacích vakcín najdou na internetových stránkách nemocnice www.kntb.cz.

30.9.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn