Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Infekční oddělení KNTB nabízí poradenství a očkování před cestou do zahraničí

30.9.2011

Poradenství a očkování před cestou do zahraničí začalo v těchto dnech zajišťovat infekční oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Zájemce lékaři naočkují proti žloutence typu A, B nebo A+B, proti žluté zimnici, břišnímu tyfu, vzteklině, meningokokovým onemocněním i klíšťové encefalitidě.

„Očkujeme celoročně. Před zahraniční cestou je dobré očkování plánovat několik měsíců dopředu. Podle typu země, kam člověk jede, jsme schopni mu vybrat vhodné očkování i vhodnou antimalarickou prevenci. Předepíšeme mu léky, které si však sám uhradí. Na požádání vystavíme mezinárodní očkovací průkaz, za který pacient zaplatí 50 korun,“ informoval primář infekčního oddělení KNTB Ivan Macek.
Upozornil také na očkování proti klíšťové encefalitidě. „Vhodná doba k aplikaci očkovací látky je v podzimních a zimních měsících,“ uvedl.
Očkování i poradenství zajišťuje infekční oddělení ve své ambulanci po celou dobu ordinačních hodin: pondělí a středa 7.00 - 12.00 a 12.30 - 15.00, v úterý, čtvrtek a pátek 7.00 - 12.00.
Zájemci o očkování nebo radu se mohou informovat na tel. č. 57 755 2631. Ceník očkovacích vakcín najdou na internetových stránkách nemocnice www.kntb.cz.


30.9.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn