Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Infekční oddělení KNTB dostalo čtyři LED televizory od účastníků Slovácké benefice

6.4.2012

Infekční oddělení KNTB dostalo čtyři LED televizory od účastníků Slovácké benefice
Čtyři LED televizory v celkové částce 30.000 korun dostalo dnes infekční oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Dar účastníků Slovácké benefice převzali od organizátora benefice Jakuba Kováře primář infekčního oddělení Ivan Macek a předsedkyně představenstva KNTB Dana Barnášová.
„Můžeme tak vyměnit staré malé televizory za kvalitní nové s velkou obrazovkou. Za dar jsme hodně vděční. Nové televizory pacientům, kteří jsou v našem oddělení v izolaci, také částečně nahradí kontakt s vnějším světem a určitě jim zpříjemní dobu hospitalizace u nás,“ řekl primář Macek.
„Jsme rádi za každý dar, který zlepší péči nebo komfort našich pacientů. Mnohé přístroje a vybavení bychom bez sponzorů nemohli pořídit. Děkujeme všem účastníkům benefice, kteří se na dnešním daru podíleli,“ sdělila náměstkyně Barnášová.
Peníze na zakoupení čtyř LCD televizorů jsou z výtěžku loňské červnové akce ve Starém Městě na Uherskohradišťsku nazvané Slovácká benefice. „Rozhodli jsme se s kamarády hokejisty a našimi přáteli a známými, že se budeme každý rok scházet a dražit dresy hokejistů, hokejky a další věci. Peníze z výtěžku chceme darovat tam, kde je to potřeba. Loni jsme pořádali už druhý ročník benefice a peněžní dar 100.000 korun dostalo i vaše dětské oddělení,“ informoval Jakub Kovář.
Právě při loňském předávání stotisícové částky pro dětské oddělení slíbil, že na KNTB nezapomene s podporou ani letos. Důkazem toho jsou dnes darované televizory.
„Letos v červnu plánujeme další, už třetí ročník benefice a věřím, že z výtěžku dražby bude zase možné podpořit i vaši nemocnici,“ dodal Kovář.

6.4.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn