Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Hokejista Karel Rachůnek předal dětskému oddělení nemocnice šek na 100.000 korun

15.7.2011

Dětské oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), dnes od účastníků Slovácké benefice obdrželo symbolický šek na 100.000 korun. Primářce oddělení Lucii Svitálkové jej za účasti předsedkyně představenstva KNTB Dany Barnášové předali zlínský hokejista Karel Rachůnek a organizátor benefice Jakub Kovář. Hospitalizovaným dětem pak rozdali lízátka, čokoládová vajíčka a Karel Rachůnek jim věnoval také svoji fotografií s podpisem.
„Dar nás samozřejmě mile potěšil a zvážíme, na co jej použijeme. Určitě to bude nějaký potřebný přístroj, možná monitor,“ řekla primářka.
„Velmi si vážíme tak vysokého finančního daru a ceníme si, že jste si vybrali naši nemocnici. V ní jsou vždycky třeba nové přístroje a vybavení, které nám umožní zajistit kvalitní péči o naše pacienty. Váš dar k tomu určitě také přispěje,“ doplnila předsedkyně představenstva Dana Barnášová.
Jakub Kovář prozradil, že peníze jsou z výtěžku letošní červnové akce ve Starém Městě na Uherskohradišťsku nazvané Slovácká benefice. „Letos jsme uspořádali už druhý ročník. Rozhodli jsme se, že se budeme každý rok scházet s kamarády hokejisty, ale i dalšími. Hokejisté přivezli dresy, hokejky a další věci, které jsme na benefici dražili. Rozhodli jsme se, že peníze z dražby darujeme tam, kde jsou třeba. A jednu z částek jsme darovali i vašemu dětskému oddělení,“ řekl s tím, že peněžní dar dostal také Dům Vincentinum Velehrad a onkologie v Brně.
„Věci se vydražily hlavně mezi hráči, takže díky klukům a samozřejmě i sponzorům jsme získali slušnou částku,“ doplnil Karel Rachůnek.
Překvapeni z návštěvy známého hokejisty byli i malí a větší pacienti dětského oddělení. „No, mile mě to překvapilo. Na hokej se dívám, ale sleduju spíš takové větší zápasy,“ řekla s úsměvem osmnáctiletá Veronika Holá ze Zlína a s radostí si vzala fotografii podepsanou Rachůnkem.


Symbolický šek na stotisícovou částku převzala primářka dětského oddělení KNTB MUDr. Lucie Svitálková. Dále zleva: Jakub Kovář, Karel Rachůnek a Ing. Dana Barnášová.


Čokoládového vajíčka a lízátka od zlínského hokejisty se dočkal i malý Adámek.Z návštěvy a podepsané fotografie hokejisty Rachůnka měla Veronika velkou radost.

15.7.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn