Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Historie oddělení traumatologie

Historie oddělení traumatologie

Traumatologické oddělení je historicky neodmyslitelnou součástí Krajské nemocnice T. Bati,  a. s., přičemž se postupně profilovalo z širokého chirurgického základu.
Těžké úrazy jsou v ČR hlavní příčinou úmrtí obyvatel do 40 let a v celé populaci jsou čtvrtou nejčastější příčinou smrti.
Ročně je na území našeho státu nutno ošetřit přibližně 10 000 těžkých úrazů, které s sebou přinášejí nejen závažné zdravotní, ale i sociální a ekonomické problémy. Zdravotnická péče těchto závažných poranění je koncentrována v úrazových centrech, kde je dostupné vysoce odborné a komplexní mezioborové odborné ošetření. Hlavním úkolem krajského úrazového oddělení je zajištění ošetřování těžkých úrazů (polytraumat, mnohočetných poranění a těžkých monotraumat) ze zlínského regionu. Vedle toho se věnujeme řešení poúrazových stavů a komplikací. Ošetřujeme nejen pacienty z bývalého okresu Zlín, ale fungujeme jako pracoviště vyššího typu pro řešení závažných poranění v rámci celého Zlínského kraje i ve spolupráci s ostatními traumacentry.
Komplikované dětské úrazy jsou konzultovány s dětskou klinikou chirurgie, ortopedie a traumatologie v Brně - prof. MUDr. Ladislav Plánka, Ph.D.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn