Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Historie ARO

Historie ARO

Primáři:
MUDr. K. Kučera
MUDr. V. Váňa od roku 1968 do roku 1987
MUDr. B. Škubal, CSc. od 1. 9. 1987 do 6. 7. 2010
MUDr. Jiřina Sitková od 7. 7. 2010 do 31. 8. 2010
MUDr. Radovan Turek od 1. 9. 2010 do 31. 3. 2014
doc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D. od 1. 4. 2014 - doposud


Vývoj oddělení v letech:

1968 – založeno oddělení ARO
1976 – vznik lůžkové stanice s 5 resuscitačními lůžky v 3. etáži 23. budovy
1995 – 15. 9. se lůžková stanice přestěhovala do nově zbudovaného oddělení v 23. budově chirurgie 2. etáži s lůžkovou kapacitou 9 lůžek
2009 - 19. 10. zahájen nepřetržitý provoz pracoviště Urgentního příjmu
2011 – 1. 9. otevřeno lůžkové oddělení Dlouhodobé intenzivní péče (DIP) v 17. pavilonu, které disponovalo 7 lůžky
2012 – 1. 3. přestěhováno lůžkové oddělení ARO DIP do zcela nově zrekonstruovaného 12. pavilonu s kapacitou 10 lůžek, současně je pracoviště přejmenováno na oddělení následné intenzivní péče (NIP). Zahájen provoz dospávacího pokoje v prostorách centrálních operačních sálů budovy gynekologicko-porodnického odd.
2013 – 1. 2. zahájen provoz dospávacího pokoje v prostorách centrálních operačních sálů budovy chirurgie. Od 1. 9. nově otevřena I. anesteziologické ambulance v 23. budově chirurgie.
2014 – 1. 11. zahájen provoz II. anesteziologické ambulance v 47. budově očního oddělení
2015 – Od 1. 1. patří nově pracoviště DIOP pod primariát ARO. Zahájen provoz II. ambulance bolesti.
2015 – Od primariátu ARO odloučeno pracoviště Urgentního příjmu, které se stává samostatným primariátem
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn