Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Herci četli o Machovi a Šebestové nemocným dětem v KNTB

2.6.2015

Známí herci a herečky Jiří Mádl, Josef Alois Náhlovský, Jitka Ježková, Ondřej Pavelka, René Slováčková a Martin Písařík dnes četli příběhy o Machovi a Šebestové pacientům v dětském oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Připojil se k nim také zlínský spisovatel Antonín Bajaja a Jarmila Geislerová, která si v dřívějších letech zahrála dětské role ve filmu. Všichni se stali aktéry Slavnostního čtení s VIP osobností, které uspořádalo Společenstvo patronů a sponzorů Zlínský 5lístek a Kamarádi Zlínského 5lístku – studenti UTB Zlín.

Trojice Náhlovský – Mádl – Písařík přišli na akci později a děti pak měly prostor položit jim otázky. Těch padlo opravdu hodně a herci na ně s humorem i vážně odpovídali. Například na dotaz, zda někdy byli v nemocnici, odpověděl J. A. Náhlovský nejprve vážně „byl jsem tam pořád“ a pak s vtipem sobě vlastním „v baby boxu“. Jirka Mádl přiznal pobyt při svém narození a pak v době, kdy si zlomil ruku, Martin Písařík prý zase ležel v nemocnici v Liptovském Mikuláši, protože ho trefila šiška v lese.

Děti, jejich rodiče i zdravotnický personál se dobře bavili a strávili tak pěkné odpoledne.

2. 6. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
Tel. 77552115, 724665407
(Foto: hav)


Dětem četli (zleva) A. Bajaja, J. Geislerová, J. Ježková, R. Slováčková a O. Pavelka.


Čtení i dávku humoru naordinovali J. Mádl, M. Písařík a J. A. Náhlovský.
 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn