Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Herci Arnošt Goldflam a Pavel Nový četli malým pacientům na dětském oddělení

28.5.2019

Pohádkové čtení v podání Arnošta Goldflama a Pavla Nového dnes zpříjemnilo odpoledne malým pacientům na Dětském oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Pro tuto příležitost si herci vybrali knihu Tatínek není k zahození, kterou pro děti napsal právě Arnošt Goldflam. Jídelnu oddělení zaplnilo asi patnáct hospitalizovaných dětí, pohádky si ale s chutí poslechli i jejich rodiče a také zdravotníci.

„Napsal jsem vlastně už deset pohádkových knih a kniha Tatínek není k zahození byla první. Mám radost, když děti moje pohádky poslouchají, a hlavně jsem rád, že se baví nejen děti, ale i jejich rodiče. Psal jsem dětské knihy tak, aby si je zároveň užili i rodiče, a dnes jsem tady měl pocit, že se to děje, což mě vždycky těší,“ uvedl Arnošt Goldflam.
 
Dětem ze své knihy přečetl kapitolu nazvanou Tatínek a olympijské hry, zatímco svému hereckému kolegovi vybral pohádkový příběh Tatínek a bankovní lupiči. „Na dnešní čtení jsem se těšil a užil jsem si ho. S pobytem v nemocnici v dětském věku mám spoustu vlastních zkušeností. Častokrát jsem měl cosi zlomeného a v první nebo ve druhé třídě jsem měl dokonce žloutenku. Všichni tady dnes byli moc milí, a my jsme rádi, že jsme mohli být moc milí na ně,“ podotkl Pavel Nový.
 
Setkání herců s dětskými pacienty pomohl uspořádat Dům dětí a mládeže Astra Zlín. Organizátoři tradičně využili konání mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Akce se zúčastnil také náměstek zlínského primátora Miroslav Adámek, který se už řadu let aktivně zapojuje do čtení dětem v nemocnici v rámci dobrovolnických projektů. 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn