Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Fond lékařské knihovny KNTB tvoří 21.000 odborných dokumentů z oboru medicíny

20.11.2013

Zhruba 21.000 informačních odborných dokumentů z oboru medicíny a přidružených oborů tvoří současný informační fond Střediska vědeckých informací (SVI) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Lékařská knihovna odebírá cca 100 titulů odborných časopisů. Jejích služeb využívá přibližně 1150 uživatelů. Působí jako knihovnické a informační pracoviště pro oblast lékařství a zdravotnictví v celém Zlínském kraji.

„Přicházejí k nám uživatelé z řad lékařů a ostatních vysokoškolsky vzdělaných pracovníků ve zdravotnictví, střední a nižší zdravotnický personál, studenti středních a vysokých škol a ostatní odborná zdravotnická veřejnost. K dispozici mají studovnu s přístupem k internetu, půjčovnu a volně přístupný sklad knih,“ řekl vedoucí knihovny Josef Šilhavík.

Knihovna poskytuje mnohé veřejné knihovnické a informační služby. Jedná se o výpůjční a cirkulační služby nebo rychlou informační obsahovou službu (např. pravidelné zasílání kopií obsahů českých nebo zahraničních časopisů z vlastního fondu nebo fondu jiné české knihovny). Nabízí také reprografické a jiné kopírovací služby, rešeršní služby, poradenské, konzultační služby nebo propagační služby. Umožňuje také elektronickou komunikaci s knihovnami, elektronické objednávání a dodávání dokumentů atd.

„Hodně je využíván projekt ON LINE vystavení katalogu našich knih na mezinárodní síti Internet. On-line katalog umožňuje vyhledávání pomocí vícehlediskového zadávání rešeršních dotazů, poskytuje informaci, které dokumenty jsou právě dostupné a umožňuje jejich on-line rezervaci. Registrovaný uživatel knihovny má po jednoznačné identifikaci přístup k vlastnímu kontu. V něm si může prohlížet své výpůjčky, mazat své rezervace, aktualizovat svou e-mailovou adresu a telefonní kontakt. Externí uživatelé si mohou prodlužovat výpůjční dobu u svých výpůjček, a to před jejím uplynutím třikrát o jeden měsíc,“ sdělil Šilhavík.

Knihovna získala na realizaci tohoto projektu finanční prostředky od Nadace Děti-kultura-sport v rámci Milionového zdravotního a sociálního grantu. „Přihlášení se uskutečňuje přes On-line katalog →Vaše čtenářské konto → Číslo průkazky a PIN,“ vysvětlil Šilhavík.

Informační fond knihovny je budován od roku 1959. V roce 2002 bylo SVI KNTB zapsáno jako specializovaná knihovna na Ministerstvu kultury ČR do evidence knihoven.

SVI se nachází v 5. pavilonu areálu KNTB. Činnost knihovny zajišťuje pět pracovníků.

20. 11. 2013
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

    


Fond lékařské knihovny tvoří zhruba 21.000 informačních odborných dokumentů z oboru medicíny.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn