Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Edukace příbuzných v péči o nemocné v domácím prostředí

Edukace příbuzných v péči o nemocné v domácím prostředí

Setkání zdravotníků a příbuzných pacientů se koná ve výukovém sále Centra klinické gerontologie (budova č. 48 - LDN) v termínech pro letošní rok: 31. 1., 27. 3. a 29. 5. 2020 v době od 16.00 do 17.30 hodin.

Edukační tým odborníků tvoří všeobecná sestra, rehabilitační ošetřovatelka, sociální pracovník, pracovnice nadačního fondu a podle potřeby přizvaní odborníci. 


Kromě praktických ukázek a důležitých rad odpovídají zdravotníci na dotazy přítomných.
Věci, které jsou pro zdravotníky samozřejmostí, jsou pro mnohé z těch, kteří o nemocné doma pečují nebo se připravují o ně pečovat, velký problém.

Setkání je zaměřeno na problematiku péče o příbuzné v domácím prostředí, znalost v otázkách hygienické péče na lůžku, řešení inkontinence, nácvik sebeobsluhy pacienta, na komunikaci a dorozumívání, na péči o sebe sama – o pečovatele.


Naší snahou je nabídnout podporu těm rodinám, které se rozhodly pečovat o umírající v domácím prostředí.


Edukace je zaměřena hlavně pro příbuzné pacientů, kteří budou propuštění do domácí péče, ale  může být také přínosem pro pečovatele, kteří již tuto činnost vykonávají.


Cílem edukace je:

  • nabídnout informace a výuku v oblastech péče o nemocné
  • začlenit rodinné příslušníky do procesu uzdravování
  • informovat o bezpečném prostředí a správném používaní pomůcek
  • informovat o sociální výpomoci
  • doprovázení při umírání

To znamená zajistit ošetřovatelskou péčí nemocným v domácím prostředí, které je z hlediska psychologického a přání nemocných bezesporu výhodnější, než jejich umístění v sociálních ústavech a domovech pro seniory.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn