Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Dobrovolnická činnost - ADRA

Dobrovolnická činnost - ADRA

Dobrovolnictví je něco, co má smysl. Je to pomoc konkrétnímu člověku. Každý z nás může nabídnout své zkušenosti, schopnosti nebo talent.

V prosinci roku 2010 byla uzavřena smlouva s Dobrovolnickým centrem ADRA Zlín ohledně spolupráce v oblasti dobrovolnické služby. Na přelomu února a března 2011 se uskutečnilo školení dobrovolníků.

Cílem dobrovolnictví je především přispět ke zlepšení psychosociálních podmínek pacientů v Censtru klinické gerontoligie prostřednictvím dobrovolníků – tj. umožnit seniorům prožít příjemně čas, který tráví v nemocnici. Dobrovolníci chodí za pacienty jednou za týden na jednu nebo dvě hodiny.


Náplň práce dobrovolníka

  • společník pacientů - dobrovolník s pacientem hovoří, předčítá mu knihy, hrají spolu společenské hry, doprovází ho při vycházkách atd.
  • skupinová práce s pacienty – vedení kroužků (zpívání, malování, rukodělné práce atd.)
  • organizace a pomoc při jednorázových akcích (vánoční besídky, Mikuláš atd.)

Dobrovolník je člověk, který bez nároku na odměnu věnuje svůj volný čas, um a energii ve prospěch druhých. Dobrovolník musí být starší 18 let, bezúhonný, spolehlivý, empatický – výhodou je aktivní přístup a předchozí zkušenosti s prací v sociální oblasti.


Co dobrovolnictví přináší dobrovolníkovi?

  • pocit uspokojení a naplnění
  • navázání nových přátelských vztahů
  • získání zkušeností a dovedností
  • navázání profesních kontaktů

 

Kontaktní osoba:
Dobrovolnické centrum ADRA Zlín
koordinátor dobrovolníků: Mgr. Pavlína Pejlová
kancelář: Burešov 4886, Zlín 760 01

email: dc.zlin@adra.cz
telefon: 731 157 471
web: www.adra.cz/zlin

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn