Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Dobrovolnice zpříjemňují nemocným pobyt v nemocnici už rok

23.3.2012

V těchto dnech uplyne rok od zahájení projektu dobrovolnické činnosti v Centru klinické gerontologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. Spočívá v návštěvách dobrovolnic u hospitalizovaných pacientů a pacientek, kterým pomáhají vyplnit čas v nelehkém období nemoci a hospitalizace. Dobrovolnice za „svými“ nemocnými přicházejí obvykle jednou týdně na jednu až dvě hodiny. Chodí s nimi na procházku, čtou jim z novin a knížek a hlavně si s nimi povídají a naslouchají jim nebo je jen drží za ruku a dělají společnost. Zástupci nemocnice dnes dobrovolnicím za jejich činnost poděkovali a předali jim malé dárky a květiny.
„Jsem rád, že vás tu dnes potkávám všechny pohromadě a mohu vám za vaši smysluplnou práci poděkovat. I díky vašim návštěvám pak pacienti vnímají vše kolem pozitivněji. Osobně si vaší činnosti velmi vážím. Uvítám také vaše zkušenosti a připomínky týkající se dobrovolnické práce u nás, které budeme akceptovat a zabývat se jimi,“ řekl primář centra klinické gerontologie Milan Forejtar.
„K dobrovolnictví mě přivedla vlastní zkušenost s nemocnou maminkou, která tady ležela. Už mi odešla a já jsem chtěla být nějak užitečná. Za pacienty sem chodím už rok,“ sdělila jedna z dobrovolnic.
„Tato práce mě baví a myslím, že i pacienti jsou vděční za to, že si s nimi přijdeme popovídat. Často jsou dlouho z domova, sami a chybí jim bližší kontakt s někým, kdo je vyslechne. Personál při své práci nemá čas si s nemocnými popovídat,“ řekla další z dobrovolnic.
„Psychosociální podpora pacientů je velmi důležitá a opravdu není v silách ošetřujícího personálu tyto potřeby uspokojit. A ohlasy pacientů, za kterými dobrovolnice chodí, jsou pozitivní. Jsme proto velmi rádi, že je máme a věříme, že u této záslužné činnosti vydrží,“ sdělila vrchní sestra centra klinické gerontologie Karla Vrlová.
Dobrovolnickou činnost zajišťuje nemocnice ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem občanského sdružení ADRA ve Zlíně

23.3.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn