Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Dobročinná akce pomůže zlínskému onkologickému oddělení a jeho pacientům

19.1.2015

Onkologickému oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) a jeho pacientům se rozhodli pomoci mladí lidé z Backstage agency. V prosinci minulého roku založili nadační fond VITA DONUM EST, jehož prvotním cílem je podpora právě zlínské onkologie. Pilotní akcí fondu je Benefiční den „Život je dar“, který se uskuteční 24. ledna 2015 ve Zlíně. Výtěžek získaný z dobročinné akce pomůže onkologickému oddělení KNTB, které využije tyto prostředky k nákupu přístrojového vybavení pro lůžková oddělení Komplexního onkologického centra.

„Manažer agentury Backstage Lukáš Lauman nás s nápadem projektu na pomoc onkologii ve Zlíně oslovil v září loňského roku. Velmi nás to potěšilo a hlavně mile překvapilo, že akci organizují mladí lidé. Je vidět, že jim nejsou lhostejní pacienti s onkologickou diagnózou, kteří se právě na našem oddělení léčí a kterých, bohužel, ročně stále přibývá,“ sdělil primář onkologického oddělení Milan Kohoutek.
Zdůraznil, že snahou všech členů zdravotnického týmu je vytvořit pro pacienty takové prostředí, aby bylo dosaženo maximální pomoci v jejich nelehké životní situaci s dosažením co nejlepší kvality života našich nemocných.

„Specifický přístup v léčbě onkologických pacientů je daný závažností jejich diagnózy a charakterem onkologické léčby, která se promítá ve všech oblastech komplexní ošetřovatelské péče. Velmi si vážíme tolik potřebné lidské iniciativy a organizátorům i všem účastníkům dobročinné akce děkujeme,“ řekl primář Kohoutek.

Nápad pomoci zlínské onkologii vznikl podle Laumana asi před rokem. „Celý projekt vznikal s myšlenou pomoci, v rámci našich možností, onkologicky nemocným pacientům. Oslovovali jsme účinkující, hledali prostory. Založili jsme nadační fond VITA DONUM EST, až jsme na konec určili datum akce, a to 24. ledna 2015. A proč to všechno? Asi stárneme, dostáváme rozum a přišlo nám správné založit nadační fond a být užiteční společnosti,“ řekl s úsměvem Lauman.

Do akce je podle Laumana zapojeno několik zlínských hudebních klubů a fitcentr. Podporu nultého ročníku přislíbilo několik významných osobností. K projektu se přihlásily také některé firmy působící ve Zlínském kraji.

„Dobročinná akce slibuje bohatý program, který jsme směřovali na více věkových kategorií. Věříme, že přitáhne spoustu návštěvníků a pomůže shromáždit co nejvíce finančních prostředků pro zlínskou onkologii. Pomoci dobré věci mohou lidé i zasláním dárcovské DMS nebo poukázáním libovolné částky na transparentní účet, který jsme pro tento účel zřídili,“ doplnil člen organizačního týmu Ondřej Albrecht.

Více informací o tom, jak se zapojit ať už jako partner nebo návštěvník, najdete na www.zivotjedar.cz.

19. 1. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn