Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Do školky Baťovka přišla jako první Barborka Chalupová

1.9.2021

Pro tříletou Barborku Chalupovou byla středa 1. září výjimečným dnem. Šla totiž úplně poprvé do školky. Do firemní Mateřské školy Baťovka dorazila s maminkou Radanou Chalupovou krátce před šestou hodinou – a stala se tak prvním dítětem, které nové zařízení přivítalo. Školka totiž právě v tento den zahájila provoz.
„Dnešní den je pro nás slavnostní. Opravdu jsme se těšili na to, až otevřeme a začneme se věnovat dětem,“ svěřila se Jiřina Kovářová, ředitelka firemní školky.
Malá Barborka začala ihned zjišťovat, jaké hračky jsou pro ni a její nové kamarádky a kamarády připravené. Zaujal ji kočárek pro panenky a stavebnice, zaskákala si do velikých měkkých polštářů, které jsou právě pro tento účel připravené. „Je to tady moc pěkné, líbí se mi tady,“ sdělila nadšeně.
Nadšená byla i maminka Radana Chalupová. A to nejen z hraček a zbrusu nového moderního prostředí, ale také z třináctihodinové otevírací doby školky. Ví, že bude o její dceru po většinu dne dobře postaráno, a ona se tak může s klidnou hlavou věnovat svým povinnostem na kardiologii zlínské nemocnice, kde pracuje jako referentka. „Pro rodiče dětí z Baťovky je tato školka obrovským přínosem a třeba zdravotníci ocení, že má otevřeno i o víkendu. Sama jsem nadšená z prvních reakcí Barborky. Do školky se moc těšila a bylo na ní vidět, že se jí v ní líbí,“ řekla Radana Chalupová.
Školku se podařilo postavit a vybavit během několika měsíců. Děti jsou rozdělené do dvou tříd, každá z nich má kapacitu 28 míst. Do Berušek chodí děti do tří let, do Motýlků tříleté a starší. Aktuálně je ještě několik míst v každé ze tříd volných, a to i pro děti, jejichž rodiče v KNTB nepracují. Více informací k možnému přijetí lze nalézt na odkazu https://www.kntb.cz/materska-skola-kntb. Při předškolní výuce a volnočasových aktivitách bude mateřská škola využívat možností svého zřizovatele. Děti se tak budou seznamovat i se zdravotnickými tématy, jako například se stavbou lidského těla, péčí o zdraví nebo se zásadami zdravého životního stylu.
Jak se podařilo provoz školky zahájit, se přišli hned ráno přesvědčit členové vedení KNTB a náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Olga Sehnalová, do jejíchž kompetencí patří právě zdravotnictví. Jejich první dojmy byly výborné. „Školka je opravdu krásná. Nepochybuji, že se v ní bude dětem líbit a že budou spokojení i jejich rodiče. Velice si cením toho, že se podařilo zahájit provoz k 1. září, projekt jsme totiž přebírali ve značném skluzu. Velkou zásluhu na tom, že se vše stihlo, má stavební firma Rapos a naše provozně technické oddělení v čele s jeho vedoucím Jiřím Šumníkem. Vyjadřuji jim tímto velké poděkování,“ řekl Michal Filip, předseda představenstva KNTB. „Jsem nadšená z toho, jak jsou prostory vzdušné a prosvětlené. Školku se podařilo postavit a zprovoznit za velmi krátkou dobu, za což patří všem, co se o to zasloužili, veliké poděkování,“ vzkázala Olga Sehnalová. 
V září čeká děti ve školce takzvaný adaptační režim, během kterého si zvyknou na nové prostory, spolužáky i pedagogy, kteří se jim budou věnovat. „Hned od začátku máme připravený bohatý program, ve kterém chceme klást důraz i na spolupráci s rodinami dětí. Už jsme s ní začali. Požádali jsme rodiče, aby nám s dětmi namalovali obrázky, kterými si školku vyzdobíme. Přinesli nám opravdu krásné kresby, za které jim děkujeme,“ sdělila Jiřina Kovářová. 

KNTB 1
 
KNTB 2

KNTB 3

Popisky k fotografiím: 
 
1/ Jako první nastoupila do školky Barborka Chalupová.
2/ Ve školce jsou dvě třídy. 
3/ Jiřina Kovářová, ředitelka MŠ KNTB, ukazuje prostory kuchyně.  


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn