Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Do opraveného pavilonu umístila nemocnice lůžka následné ošetřovatelské péče

18.6.2012

Jednadvacet lůžek následné ošetřovatelské péče umístila zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), do opraveného 9. pavilonu, který byl v areálu KNTB v posledních letech nevyužívaný. Jeho rekonstrukce začala letos v únoru a skončila v dubnu. Hodnota rekonstrukce dosáhla 3,5 milionu korun, které hradila nemocnice z vlastních zdrojů.

    
„Postupně jsme pavilon vybavili potřebnými přístroji a zařízením. První pacienty jsme sem umístili začátkem května. Nejedná se o nové lůžkové kapacity, ale přestěhování z jiných prostor Centra klinické gerontologie,“ řekl primář centra Milan Forejtar.

    
V opraveném pavilonu je 21 lůžek následné ošetřovatelské péče ve třech pokojích po třech lůžkách a ve dvou pokojích po šesti lůžkách. „Všechny vedlejší místnosti nutné pro zajištění provozu oddělení jsou vybaveny podle našich představ a prostorových možností. Náročná ošetřovatelská péče je zajišťována pro komfort pacienta a ulehčení práce personálu na nových polohovatelných lůžkách. Pacienty koupeme na speciálním sprchovém lůžku v koupelně, k dispozici je WC pro invalidy,“ popsala vrchní sestra Centra klinické gerontologie Karla Vrlová.

    
V pavilonu byla vyměněna okna vč. venkovních žaluzií, rekonstruováno ústřední topení, vodoinstalace a odpady, opravena střešní krytina a vyměněny střešní odtoky. „Vyměnili jsme zárubně a dveře, obklady, dlažby a PVC. Celoplošně bylo třeba osekat zvětralé omítky stěn a stropů. Nutné byly úpravy sociálního zázemí včetně dělících příček, obkladů a dlažeb.

Rekonstrukcí prošla elektroinstalace, počítačové sítě, dorozumívací zařízení sestra-pacient a nově jsme instalovali rozvody medicinálních plynů,“ upřesnila stavební práce Lidie Hrušková z oddělení správy budov KNTB.

    
Na rekonstrukci se podílely firmy LT projekt (projektová část), ERGO VH (stavební část), Elektrosystém (elektroinstalace), PETAS (vodo-topo instalace) a IDEAL Standard (umývadla, WC, baterie).

 

18.6.2012

Karla Havlíková

tisková mluvčí KNTB

(Foto: hav)
 


Jeden ze dvou šestilůžkových pokojů.


Koupelna vybavená speciálním sprchovým lůžkem.


Rekonstruovaný 9. pavilon.

 

 

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn