Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Dispečink urgentního příjmu

Dispečink urgentního příjmu

Součástí OUP ER je dispečink urgentního příjmu (dále DUP), který je kontaktním místem KNTB, zajišťuje komunikaci se zdravotnickou záchrannou službou (ZZS) a přebírání pacienta z přednemocniční péče. Avízo o směřování pacienta do KNTB probíhá formou datové věty, komunikace je oboustranná. Dispečer urgentního příjmu na základě výzvy ze ZZS svolává zdravotníky na OUP ER anebo zajištuje přesměrování posádek ZZS přivážejících pacienty na nízkoprahové příjmové ambulance.

Svolávání týmů probíhá formou SMS zpráv a automatizované hlasové komunikace. Díky tomuto systému je během několika vteřin informován tým několika specialistů, o avizovaném příjmu nemocného na OUP ER, kde v odůvodněných případech čeká na jeho příjezd.

V případě hromadného příjmu pacientů při hromadných neštěstích v našem regionu a spuštění traumatologického plánu KNTB, a.s., dispečer DUP informuje téměř všechny zaměstnance nemocnice o události. Ve spolupráci s vedoucím lékařem zásahu koordinuje příjem raněných a může přivolat posily z domu tak, aby se nemocnice s touto mimořádnou událostí vypořádala s maximální efektivností.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn